Kolejna wygrana BAS Białystok

Drugie zwycięstwo z rzędu! Po kolejnym, pełnym dramaturgii meczu pokonaliśmy Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:2. Pozostajemy na dwunastej pozycji w tabeli i powiększamy przewagę nad strefą spadkową do pięciu punktów. Po świetnym spotkaniu minionej kolejki z Visłą Proline Bydgoszcz, trener Krzysztof Andrzejewski nie zdecydował się na dokonanie jakichkolwiek zmian w wyjściowym składzie. Gospodarze rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 3:0, lecz jak się później okazało były to dla nich miłe złego początki. Przy zagrywkach dwóch naszych przyjmujących – Karola Rawiaka i Adriana Kacperkiewicza odskoczyliśmy przeciwnikowi na cztery punkty przewagi. Do końca seta, gospodarze nie potrafili złapać serii punktowej przy własnej zagrywce.

W związku z tym bez większych problemów wygraliśmy partię 25:19. Do połowy drugiej odsłony rywalizacji utrzymywaliśmy minimalną przewagę. Przy stanie 16:15 dla gospodarzy zdobyliśmy trzy punkty z rzędu. Jako pierwsi, przy wyniku 24:23 mieliśmy piłkę setową. Gospodarze wyrównali, lecz w trakcie gry na przewagi otrzymywaliśmy kolejne piłki setowe. Przy wyniku 26:25 Jędrzej Goss wykonał skuteczny blok, który zapewnił nam w dzisiejszym meczu minimum jeden punkt. Na początku kolejnej części spotkania, obydwie ekipy stosowały się do sekwencji punkt za punkt. Dopiero przy serwisie Damiana Barana, gospodarze wyszli na prowadzenie 13:10. Przy zagrywce Adriana Kacperkiewicza wyrównaliśmy stan rywalizacji na 20:20. Na niewiele się to jednak zdało, gdyż gospodarze złapali kolejną serię, która przypieczętowała ich zwycięstwo w secie 25:23. Kolejną odsłonę rywalizacji zdecydownanie lepiej rozpoczęła Lechia – od prowadzenia 10:4. Zdołaliśmy zmniejszyć stratę nawet do jednego oczka, ale kolejna seria gospodarzy nie pozostawiła nam w czwartym secie żadnych złudzeń. O ostatecznym rezultacie spotkania miał rozstrzygnąć tie-break. W połowie piątego seta Lechia prowadziła dwoma punktami. Przy zagrywce Adriana Kacperkiewicza zdobyliśmy trzy oczka z rzędu, a chwilę później asa serwisowego dołożył Jędrzej Goss. W końcówce nie popełnialiśmy błędów, a w związku z tym odnieśliśmy drugie zwycięstwo z rzędu! MVP meczu został Karol Rawiak – zdobywca 29 punktów w dzisiejszym spotkaniu. Kolejnym naszym przeciwnikiem będzie MKS Avia Świdnik. Zespół z Lubelszczyzny zajmuje czwartą lokatę w tabeli. Ostatnie dwie potyczki były jednak dla Avii niezwykle bolesne. MKS najpierw odpadł z Pucharu Polski po porażce z 2-ligową Arką Tempo Chełm, zaś dziś wyraźnie przegrał z Visłą Proline Bydgoszcz. W czwartej kolejce rozgrywek lepsza okazała się Avia, która wygrała w Białymstoku 3:1. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, o godzinie 20:30. Transmisję ze spotkania przeprowadzi Polsat Sport News. Lechia Tomaszów Mazowiecki vs BAS Białystok 2:3 (19:25, 25:27, 25:23, 25:18, 12:15) Punktowali: Rawiak 29 pkt., Kacperkiewicz 9 pkt., Wójcik 8 pkt., Shmat 5 pkt., Witkoś 3 pkt., Goss 29 pkt., Ostaszewski (l) – Janikowski 1 pkt., Czetowicz 0 pkt., Walczak 0 pkt. MVP – Karol Rawiak – BAS Białystok