Reklama

Kolejna odsłona Sceny Muzyki Polskiej w Filharmonii Kameralnej w Łomży Podlaskie atrakcje w ramach Europejskiej Nocy Muzeów 203….

Cracow Golden Quintet tworzą soliści, członkowie orkiestr symfonicznych i rozmaitych grup kameralnych: Natalia Jarząbek – flet, Damian Świst – obój, Tomasz Sowa – klarnet, Małgorzata Wygoda – fagot, Konrad Gołda – waltornia. Zespół doceniano zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej, czego potwierdzeniem jest szereg nagród na wielu konkursach (Polska, Włocy, Anglia, Hiszpania, Serbia). Krytycy muzyczni piszą o nich, że jest to „spektakularna grupa profesjonalnych muzyków-wirtuozów, którzy stworzyli magicznie intymną więź muzycznego zrozumienia”.

Scena Muzyki Polskiej to program, którego organizatorem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, a jego celem jest promowanie polskiej twórczości muzycznej.  Nagrodzeni artyści wystąpią w salach: Filharmonii Narodowej, Krakowskiej oraz łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej.

Więcej informacji o koncercie jest na stronie internetowej Filharmonii.

Koncert współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego „Scena Muzyki Polskiej”, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

źródło i fot.: Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
oprac.: Paulina Tołcz

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama