Reklama

“Kłamstwo” komedia małżeńska

Zapraszamy na wyjątkowy spektakl teatralny w gwiazdorskiej obsadzie:

 21.10.2018, Białystok, Filharmonia Podlaska, ul. Podleśna 2

“Kłamstwo” komedia małżeńska, godziny spektakli: 17:00, 19:30

„KŁAMSTWO”

to niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie… kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów.

Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Autor wie sporo o związkach damsko-męskich. Ktoś mógłby powiedzieć, a kto nie wie?  On jednak umiejętnie i prowokacyjnie przełożył to na słowa… Słowa, które tną. Jak brzytwa. A tonący?… No właśnie.

Metaforycznie udało się tu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, ale zawiera racjonalny, ale i filozoficzny podtekst. Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział : „Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy  potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy”.

Szanowni Państwo, żeby się nauczyć, sztukę tę będzie można zobaczyć… należy zobaczyć, koniecznie, a okazji nie zabraknie.

Obada aktorska: Roznerski, Liszowska, Malajkat, Szwedes, Kuna, Czarnota.

Spektakl dla widzów 18+

Specjalna oferta cenowa dla Nauczycieli z Okazji Dnia Edukacji Narodowej

Bilety do nabycia w kasie OiFP ul. Odeska 1, tel. 85/ 306 75 04

Bilety grupowe – informacje – rezerwacje tel. 515 400 723, info@koncertartex.com
Zakup biletów przez internet : kupbilecik.pl, biletyna.pl

Cena biletów 90/80/70 zł

Patronat medialny: Bstok.pl