Reklama

Kierunek przez Błeszyn dla linii MPK 39, 53, 58, 65 i 68 ponownie dostępny

Dobra wiadomość dla mieszkańców Błeszna: linie komunikacji miejskiej nr 39, 53, 58, 65 i 68 wróciły tymczasowo do ruchu. Dodatkowo kierowcy mogą znowu przejeżdżać ulicą Rakowską.

W środę (18 stycznia) droga od ulicy Rakowskiej do Al. Wojska Polskiego – w kierunku Katowic – została ponownie otwarta dla ruchu kołowego.

W związku z tym autobusy linii 39, 53, 58, 65 i 68 powróciły na planowane trasy w kierunku Kręciwilka, Olsztyna oraz gminy Poczesna. Od teraz pasażerowie tych linii autobusowych będą mogli korzystać z przystanków Bohaterów Katynia i Bugajska.

Ograniczenia związane z budową Alei Wojska Polskiego będą obowiązywały przez około dwa tygodnie. Gdy wykonawca przejdzie na kolejny odcinek, konieczne będzie zamknięcie wyjazdu z ul. Rakowskiej i autobusy będą przejeżdżać wyznaczoną z góry trasą alternatywną.

– Za dotychczasowe niedogodności i utrudnienia, zaistniałe w efekcie ostatnich zmian w organizacji ruchu w związku z przebudową dawnej DK-1, kierowców oraz pasażerów komunikacji miejskiej – w imieniu Biura Inżyniera Ruchu oraz Miejskiego Zarządu Dróg przepraszamy – informuje Urząd Miasta Częstochowy.

Reklama