Kiedy przydaje się ciągnik elektryczny transportowy? Najlepszy wybór na lotnisko i stocznię

Ciągniki elektryczne wykorzystuje się do transportu ładunków na różnych dystansach z przyczepami lub bez. Te pojazdy są potrzebne przede wszystkim na dużych przestrzeniach, takich jak lotniska, hale, stocznie, stacje kolejowe.

Ciągniki wykorzystywane w różnych branżach

Komfortową jazdę wspomaga regulowana kierownica, którą operatorzy mogą dowolnie ustawiać, a także stanowisko amortyzowane pneumatycznie. Ciągnik elektryczny transportowy Still doskonale sprawdzi się na lotnisku, w dużym magazynie, na stoczni, międzynarodowej stacji kolejowej oraz w fabryce samochodów. Napęd elektryczny używany w tych pojazdach sprawia, że mogą być używane w budynkach, z kolei osłony komponentów dają ochronę przed pyłem znajdującym się na zewnątrz. Ich mocne silniki pracują cicho i bezemisyjnie.

Transport ciężkich komponentów

Zbudowanie statku wymaga dostarczenia wielu ciężkich elementów o niestandardowych wymiarach. W takich miejscach jak stocznie doskonale sprawdzą się ciągniki elektryczne, które mogą holować niezbędne komponenty na przyczepach. Do montażu, który odbywa się na dużej powierzchni, potrzebne są pojazdy przewożące ładunki na średnich i długich dystansach. Dobre osiągi i szybki transport wielotonowych ładunków w bezpieczny sposób to nie jedyne z aspektów, które sprawiają, że ciągniki są wykorzystywane w stoczniach. Wymiary ciągników pozwalają na przemieszczenie się pomiędzy liniami produkcyjnymi, a do zwiększenia bezpieczeństwa przyczyniają się dodatkowe oświetlenie i konstrukcja dająca świetną widoczność.

Kompaktowy i zwrotny pojazd holujący

Pracownicy lotnisk potrzebują wydajnych i pojazdów o świetnych właściwościach jezdnych, by szybko przewozić bagaże. Przyjmując, że jeden bagaż waży około dwudziestu kilogramów, a na pokładzie może znaleźć się dwieście osób, urządzenia do przewozu walizek powinny móc transportować ładunki o masie powyżej czterech ton. Ciągnik musi być także kompaktowy, by sprawnie odebrać bagaż i dostarczyć go na płytę lotniska, a także podjeżdżać do taśm transportowych. W pracy, gdzie liczy się czas, przyda się pojazd o dużym przyspieszeniu. Obecnie napęd elektryczny ma dużą moc, poprzez którą osiąga się wysoką zdolność przeładunkową. Dobrze skonstruowany ciągnik ma budowę zapewniającą operatorowi widoczność na zaczep holowniczy i przyczepy z ładunkami. Najnowocześniejsze modele posiadają przydatne technologie między innymi informujące operatora o nachyleniu podłoża oraz regulujące prędkość przy skręcaniu. Wiele firm przywiązuje wagę do ekologii więc wybór ciągnika elektrycznego, który jest zbudowany niemal w całości z materiałów nadających się do recyklingu, wpisuje się w obecny nurt dbania o planetę.