Kia szykuje się na Paryż

Koncern Kia ujawnił pierwsze zdjęcia Kia cee’d sporty wagon oraz koncepcyjnego Kia pro_cee’d, których światowa premiera odbędzie się podczas salonu samochodowego w Paryżu.
Podczas salonu samochodowego w Paryżu obok cee’da w wersji 5-drzwiowej Kia zaprezentuje także cee’da sporty wagon oraz koncepcyjny model pro_cee’d . Cee’d sporty wagon wejdzie w Europie do sprzedaży we wrześniu 2007 roku natomiast produkcyjna wersja Kia cee’d sporty hatch (koncepcyjny pro_cee’d) pojawi się w salonach w grudniu 2007.
Docelowo Kia cee’d dostępny będzie w trzech wersjach nadwozia: 5-drzwiowy hatchback cee’d trafi do salonów już w grudniu bieżącego roku, cee’d sporty wagon we wrześniu 2007 roku natomiast 3-drzwiowy hatchback o nazwie cee’d sporty hatch, którego zapowiedź stanowi pokazany w Paryżu koncepcyjny pro_see’d, zjedzie z taśm montażowych fabryki na Słowacji w grudniu 2007 roku.
Kia cee’d sporty wagon.
Należący do segmentu C, mierzący 4470 mm długości i 1490 mm wysokości cee’d sporty wagon będzie drugim modelem produkowanym w fabryce na Słowacji. Do jego produkcji wykorzystana zostanie mierząca 2650 mm płyta podłogowa, która od grudnia tego roku montowana będzie w 5-drzwiowym modelu Kia cee’d.
Zaprojektowany w Europie cee’d sporty wagon dostępny będzie aż z pięcioma silnikami do wyboru, trzema poziomami wyposażenia i w 12 kolorach nadwozia. Auto trafi do sprzedaży już we wrześniu 2007 roku.
Kia pro_cee’d koncept
Koncept pro_cee’d jest zapowiedzią trzydrzwiowego sportowego hatchbacka, którego wersja produkcyjna trafi do sprzedaży w grudniu 2007 roku. Auto stylistycznie opiera się o sylwetkę modelu cee’d, którego produkcja rozpocznie się jeszcze pod koniec tego roku w fabryce na Słowacji.
Aby nadać autu bardzie dynamicznego charakteru linię dachu pro_cee’da obniżono o 25 mm, zmienił się także kształt bocznych lusterek a okna osadzone zostały w srebrnych ramkach. Koncepcyjny model wyposażono w zaprojektowane specjalnie dla niego obręcze z lekkich stopów na których zamontowano opony o rozmiarze 265/30 R19. Wnętrze ma dawać kierowcy wrażenie, iż jest to samochód o sportowym charakterze. Podstawowym materiałem, którego użyto do wykończenia elementów jest skóra i aluminium. Trzy osobne, okrągłe zegary osadzono w głębokich cylindrach. Dolne elementy deski rozdzielczej zostały pokryte skórą o nazwie „Pilot brown”, która fakturą i kolorem nawiązuje do kurtki lotniczej, a podłoga materiałem :Carbon Leather”, który jest skórą, z wytłoczonym wzorem włókna węglowego. Środkowa konsola została wysunięta, tak aby ułatwić przyszłemu kierowcy dostęp do przełączników. Całość utrzymana jest w dość surowym, matowym tonie.
Agresywny stylistycznie pro_cee’d mierzy 4291 mm długości, 1800 mm szerokości oraz 1433 mm wysokości. Auto posłuży firmie Kia Motors do wysondowania opinii konsumentów na temat ich przyszłych oczekiwań dotyczących wyglądu wersji 3-drzwiowej a zebrane doświadczenie i uwagi od potencjalnych klientów zaowocują w przyszłości nowymi rozwiązaniami w samochodach firmy Kia.
autor: Bstok.pl
Źródło Kia

Reklama