Kia prezentuje nowy model Opirus 2007

Od pewnego czasu koncern Kia wyraźnie poprawia swój wizerunek wprowadzając na rynek odmienione wersje swoich modeli. Są one lepiej wykonane od poprzedników i prezentują się znacznie atrakcyjniej. Kontynuację tego trendu stanowić będzie nowy Opirus. Kolejna generacja najbardziej luksusowego samochodu z gamy Kia będzie miała swoją premierę podczas wrześniowych targów motoryzacyjnych w Paryżu.
Dłuższy, bardziej elegancki i lżejszy luksusowy sedan o długości pięciu metrów odznacza się wyważonymi proporcjami nadwozia, unowocześnionym wnętrzem oraz większym, mocniejszym i oszczędniejszym silnikiem benzynowym V6. Znacząco zwiększono komfort jazdy i poziom bezpieczeństwa oraz ulepszono właściwości trakcyjne nowego Opirusa.
Projektanci Kia nadali modelowi Opirus 2007 bardziej nowoczesnego i wyważonego wyglądu poprzez obniżenie przedniej krawędzi pokrywy silnika, dodanie szerszej i płynniejszej osłony chłodnicy, podniesienie pokrywy bagażnika i wydłużenie tylnego zwisu o 20 mm. Dodano również przeprojektowane, podwójne reflektory przednie, nowe, pionowe światła tylne (które nie zachodzą na pokrywę bagażnika ani na tylne błotniki) oraz podwójne, chromowane rury wydechowe. Większe, 17-calowe, wieloszprychowe felgi aluminiowe oraz zwiększony rozstaw przednich i tylnych kół pozwalają na lepsze wypełnienie nadkoli.
We wnętrzu modelu Opirus 2007 odnaleźć można całkiem nową deskę rozdzielczą, tablicę przyrządów, konsolę centralną i podłogową, nowy zintegrowany system audio, nowy panel sterujący wentylacją i ogrzewaniem oraz nowe tarcze zegarów. Nowością są podgrzewane i wentylowane przednie fotele, elektrycznie ustawiane pedały, ustawiane w czterech kierunkach podparcie lędźwiowe na fotelu kierowcy oraz bardziej przejrzysty wyświetlacz komputera pokładowego. W nowym Opirusie klienci będą mieli do wyboru trzy kolory wnętrza i 8 kolorów nadwozia.
W nowym Opirusie w miejscu jednostki 3.5-litrowej pod maską znajdzie się 3.8-litrowy silnik V6. W pełni aluminiowy silnik generuje 266 KM (196 kW) – o 66% więcej – przy 6000 obr./min. oraz 353 Nm (36.0 kg.m) – o 18% więcej – momentu obrotowego przy 4500 obr./min. Pozwala to lżejszemu o 122 kg Opirusowi na sprint do 100 km/h w 7.5 sekundy (poprzednio 9.2 s.) oraz na osiągnięcie prędkości 230 km/h.
Pięciobiegowa automatyczna skrzynia biegów, którą przeniesiono z poprzedniego modelu, oferuje tryb pracy automatycznej, jak i manualnej z sekwencyjną zmianą przełożeń. Nowy silnik jest oszczędniejszy – średnie spalanie w cyklu mieszanym wynosi 10.9 litra na 100 km, co jest wynikiem o 4.4% lepszym od poprzednika. Pojemność zbiornika paliwa wynosi 70 litrów, a do bagażnika zapakujemy bagaże o łącznej pojemności 450 litrów.
autor: Bstok.pl
Źródło KIA

Reklama