» Kelvin van der Linde wystartuje w barwach Audi w wirtualnym świecie Formuły E

Kelvin van der Linde wystartuje w barwach Audi w wirtualnym świecie Formuły E

Autor: Piotr S.  Dodano: 2021-01-27

Wyświetlono: 140 razy

Kelvin van der Linde wystartuje w barwach Audi w wirtualnym świecie Formuły E

Na miesiąc przed rozpoczęciem nowego sezonu w Diriyah w Arabii Saudyjskiej, Formuła E uruchamia nową edycję swych wirtualnych mistrzostw.

foto © Audi

Pod hasłem „Formuła E przyspiesza”, począwszy od 28 stycznia, ich uczestnicy będą ze sobą rywalizować w jeździe na symulatorach. Barwy Audi i zespołu Audi Sport ABT Schaeffler reprezentować będzie profesjonalny kierowca wyścigowy Kelvin van der Linde.

 

„Formuła E przyspiesza”: sześć wydarzeń – początek 28 stycznia

Kierowcy Pro race i eSports rywalizować będą o nagrodę w wysokości 100 tysięcy euro

Kelvin van der Linde mówi: „Dla fanów dam z siebie wszystko”

 

Ponad 70 milionów wyświetleń materiałów video na 150 rynkach, do tego kilka tysięcy artykułów w mediach internetowych i drukowanych – już pierwsza edycja wirtualnych mistrzostw Formuła E rozegrana wiosną ubiegłego roku, okazała się ogromnym sukcesem. Teraz mistrzostwa powracają pod hasłem „Formuła E przyspiesza”. Zadbano, by pojawiła się w nich jeszcze większa liczba elementów zaczerpniętych z prawdziwego świata Formuły E, takich jak tryb Attack Mode czy zarządzanie energią. Zawody rozpoczną się 28 stycznia, a następnie odbędzie się pięć kolejnych imprez, aż do finału 25 marca.

 

„Bardzo się cieszę, że będę mógł reprezentować Audi Sport ABT Schaeffler w wirtualnym świecie” – mówi Kelvin van der Linde. Ten 24-letni zawodnik z RPA od lat należy do rodziny Audi i jest zaangażowany w projekt Formuły E. Wspiera regularnych kierowców startujących dla czterech pierścieni w tej serii wyścigów, pracując w symulatorze. Wziął też udział w testach debiutantów Formuły E w Marrakeszu w roku 2020. „W lutym i marcu na prawdziwych torach wyścigowych jest jeszcze trochę cicho, więc to świetna okazja, by w inny sposób zadowolić naszych kibiców i fanów. W zeszłym roku rywalizowałem wirtualnie z kierowcami Formuły E, a teraz będę walczył z prawdziwymi zawodnikami eSports. Jestem bardzo ciekawy, jak mi pójdzie.”

 

W „Formuła E przyspiesza” Kelvin van der Linde będzie rywalizował zarówno z nominowanymi kierowcami z innych zespołów, jak i z najlepszymi zawodnikami z otwartych kwalifikacji, które odbyły się online w ostatnich tygodniach. Jednym z nich jest Manuel Biancolilla. 20-letni Włoch zajął trzecie miejsce w eliminacjach i zdobył już doświadczenie w serii Formuła 1 eSports. W najbliższych tygodniach będzie startował u boku Kelvina van der Linde jako drugi kierowca Audi Sport ABT Schaeffler. Każdy z trwających ok 25 minut wyścigów „Formuła E przyspiesza” będzie transmitowany w ramach większego, 90-minutowego programu telewizyjnego, w którym wystąpią m.in. kierowcy Formuły E, szefowie teamów i wielu innych gości. Na przykład szef zespołu Audi Sport ABT Schaeffler Allan McNish, wystąpi w transmisji na żywo ze swojego domu 28 stycznia o godz. 20.00. Wszystkie imprezy cyklu transmitowane będą w kanałach social media Formuły E oraz na platformach streamingowych.

Źródło: Audi, Mototarget
 Pisaliśmy również
» Fundacja Ochrony Środowiska Audi oraz firmy BABOR i Everwave chronią rzeki
» Marc Lichte: Estetyka wynika z wydajności
 Inne artykuły

» E-skutery Forda w miastach Ameryki Północnej i Europy 2021-01-28
  e-skuter Spin S-200 Spin, spółka zależna Ford Motor Company, zajmująca się mikromobilnością, ogłosiła dzisiaj ekskluzywne międzynarodowe partnerstwo z firmą Tortoise, którego celem będzie stworzenie w 2021 r. flot zdalnie sterowanych hulajnóg elektrycznych Spin S-200 dla miast w … więcej »

» SEAT Tarraco z jeszcze większą mocą 2021-01-26
  Seat Tarraco 2019 Do produkcji trafiła nowa, potężniejsza wersja SEAT-a Tarraco. SUV dostępny będzie z silnikiem 2.0 TSI o mocy 245 KM, automatyczną skrzynią biegów DSG i napędem na cztery koła 4Drive…. więcej »

» Kolejny krok Hondy w kierunku pojazdów autonomicznych 2021-01-21
  Honda C ruise 2021 Honda ogłosiła dzisiaj, że – zgodnie z umowami podpisanymi w październiku 2018 roku – podejmie współpracę z firmami Cruise i General Motors w zakresie pojazdów autonomicznych, w ramach swojej działalności dotyczącej autonomicznej mobilności pojazdó… więcej »

» Marc Lichte: Estetyka wynika z wydajności 2021-01-21
  Audi e-tron GT concept „To najpiękniejszy samochód jaki kiedykolwiek narysowałem” – to słowa Marca Lichte, szefa Audi Design, wypowiedziane jesienią 2018 r. na wystawie motoryzacyjnej w Los Angeles, podczas prezentacji koncepcyjnego jeszcze wtedy Audi e-tron GT. … więcej »

» Nowy, dwuosobowy zarząd Audi Sport GmbH 2021-01-20
  Ważna zmiana w Audi Sport GmbH: Z dniem 1 marca 2021 r. dr Sebastian Grams dołączy do kierownictwa spółki-córki AUDI AG odpowiedzialnej za produkcję najbardziej wydajnych modeli. Wraz z dyrektorem zarządzającym Juliusem Seebachem tworzyć będzie dwuosobowy za… więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama