Reklama

KAS wspiera podatników w zakresie styczniowych zaliczek na podatek dochodowy

Od 8 stycznia 2022 r. obowiązuje rozporządzenie ministra finansów w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych w 2022 r. Na jego mocy wysokość zaliczek, u pracowników czy zleceniobiorców osiągających miesięczny przychód do 12 800 zł brutto, powinna być pobierana w wysokości nie wyższej, niż kwota zaliczki obliczanej na zasadach obowiązujących 31 grudnia 2021 r.

Jeżeli pracownik otrzymał niższe wynagrodzenie za styczeń, powinien skontaktować się ze swoim pracodawcą. Informacji w zakresie nowych rozwiązań podatkowych udziela także Krajowa Administracja Skarbowa.

W województwie podlaskim trwa akcja informacyjno-szkoleniowa nt. podatkowego Polskiego Ładu. Pracodawcy mogą uzyskać informacje na temat zasad naliczania zaliczek w jednostkach KAS.

Można też skorzystać z organizowanych przez KAS webinarów i livechatów. Wszystkie informacje o reformie podatkowej, poradniki oraz baza Q&A znajdują się na stronach wiecejwportfelach.gov.pl i podatki.gov.pl.  

Wsparcie KAS w zakresie Polskiego Ładu można uzyskać: W urzędach skarbowych od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00.

Na wizytę w urzędzie skarbowym dotyczącą zmian podatkowych wprowadzonych w Polskim Ładzie można się umówić, korzystając z usługi rezerwacji na stronie wizyta.podatki.gov.pl.

Dodatkowo pracownicy urzędów są dostępni również w ramach dyżurów pod telefonem po zamknięciu urzędów do godz. 19:00:

  • 734 119 038
  • 734 119 039

Aktualne informacje dostępne są na stronach www.podlaskie.kas.gov.pl i na www.twitter.com/KAS_Bialystok

Informacje na temat zmian przepisów podatkowych można uzyskać również, dzwoniąc na infolinię Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w godz. 8-18 pod numerami:

  • 801 055 055 (dla połączeń z telefonów stacjonarnych)
  • 22 330 03 30 (dla połączeń z telefonów komórkowych)
  • +48 22 330 03 30 (dla połączeń z zagranicy)

źródło: Krajowa Administracja Skarbowa
oprac.: Aneta Kursa

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama