Reklama

Kąpielisko otwarte!

Na plaży w Białymstoku rozpoczyna się sezon kąpielowy

  Białostocka plaża jako pierwsza w województwie i jedna z pierwszych w kraju uruchamia strzeżone kąpielisko. Pozostałe tego typu miejsca w naszym regionie, ruszają najwcześniej w drugiej połowie czerwca.

Kąpielisko w OSW „Dojlidy” działa od 1 czerwca do końca sierpnia. Przez trzy miesiące białostocka plaża będzie strzeżona przez ratowników wodnych. Obiekt jest stale monitorowany, odpowiednio zarządzany i posiadający wysokie standardy bezpieczeństwa.

Ośrodek z kąpieliskiem i wypożyczalnią sprzętu sportowego czynny jest codziennie w godz. 9:00-20:00. Miejsce zaprasza do różnego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu. 

Wypożyczalnia sprzętu pływającego wzbogaciła się o nowe deski typu sup (stand up paddle) z wiosłem do pływania na stojąco.  . Ponadto do dyspozycji są także: kajaki, dwu- i czteroosobowe rowerki wodne, łodzie wiosłowe, łodzie canoe, łodzie żaglowe klasy Omega oraz deski windsurfingowe. 

W wypożyczalni są również rowery górskie i szosowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Część jednośladów wyposażona jest w specjalne foteliki do przewozu dzieci. Wypożyczamy również kaski ochronne. 
Okolice wokół grobli sprzyjają spacerom, biegom i marszom z kijkami nordic walking, które również można wypożyczyć na miejscu.

Na Dojlidach można być aktywnym także na lądzie. W lasku znajduje się siłownia dla dorosłych. Znajdziemy w niej urządzenia do ćwiczeń wszystkich grup mięśni, m.in.: ramion, pleców, brzucha i nóg. Od dwóch sezonów działa także siłownia pod chmurką dla dzieci z sześcioma urządzeniami. Najmłodsi chętnie korzystają także z piaszczystej plaży oraz licznych placów zabaw m.in. z huśtawkami, zjeżdżalnią, piaskownicami, ścianką wspinaczkową i linarium.

 Bilet ulgowy kosztuje 3 zł, bilet normalny 5 zł, a bilety rodzinne od 1,50 do 7 zł.

Tradycyjnie już Dojlidy będą areną dużych międzynarodowych zawodów. W dniach 23-26 czerwca planowany jest międzynarodowy turniej Beach Pro Tour Futures. Do Białegostoku zjadą siatkarze i siatkarki z całego świata. 

21 sierpnia Dojlidy i ulice wokół ośrodka staną się z kolei areną zmagań cyklu Elemental Tri Series, czyli Mistrzostw Polski w triathlonie na dystansie standard i sprint. 

Na plaży są boiska do piłki nożnej i siatkówki. Te drugie ostatnio zostały odnowione. Wjechało tu ok. 360 ton świeżego piasku. Służy nie tylko plażowiczom, ale też siatkarzom i piłkarzom do amatorskich rozgrywek.

  • W nocy 4-5 czerwca odbędzie się tu Ogólnopolski Nocny Turniej Siatkówki Plażowej.
  • W dniach 2-3 lipca zaplanowane są Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Beach Soccera, które BOSiR organizuje wspólnie z Podlaskim Związkiem Piłki Nożnej. Rywalizacja toczyć się będzie w trzech kategoriach: mężczyzn, kobiet i juniorów. Zgłoszenia do 16 czerwca, szczegóły na stornie: https://podlaskizpn.org/index.php/2022/05/19/mistrzostwa-wojewodztwa-podlaskiego-w-beach-soccer/
  • 2 i 9 lipca planowane są turnieje siatkarskie w ramach Letniej Grand Prix.

Na Dojlidach działa WakeStok – wyciąg do sportów wodnych. Do dyspozycji plażowiczów jest dwusłupowy wyciąg z wypożyczalnią sprzętu i infrastrukturą plażową. Na miejscu instruktorzy pomogą stawiać pierwsze kroki na desce.

Informacje o wszystkich obiektach, wydarzeniach i usługach BOSiR publikowane są na stornie internetowej www.miejskoaktywni.pl.  

Zdjęcie:BOSiR

Artykuł Kąpielisko otwarte! pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama