Kanapa z funkcją spania czy nierozkładana – na co się zdecydować?

Wybór kanapy do salonu ma duże znaczenie. Kanapa jest centralnym punktem aranżacji – musi być nie tylko wygodna, ale też idealnie dopasowana do stylu panującego w salonie. Na rynku dostępne są różne modele kanap. Dzielą się przede wszystkim na kanapy rozkładane i nierozkładane. Tutaj nasuwa się pytanie: na jaką kanapę do salonu się zdecydować? Rozwiewamy wątpliwości i podpowiadamy w naszym artykule.

Kanapy rozkładane z funkcją spania – eleganckie i funkcjonalne

Kanapy rozkładane są dostępne w szerokiej gamie wzorów i kolorów, z bokami lub bez, a także wyposażone w różne systemy rozkładania. W ofercie producentów i sklepów meblowych bez problemu znajdziesz kanapę, która stanie się idealnym dopełnieniem salonu. Takie kanapy z funkcją spania są nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim bardzo wygodne i funkcjonalne.

Sofy rozkładane mają wiele zalet w porównaniu do ich nierozkładanych wersji:

Reklama

  • Oszczędność miejsca – wielu osobom wydaje się, że nierozkładane kanapy są mniejsze. Tymczasem na rynku dostępne są również kompaktowe modele rozkładanych kanap (takie bez boków, o mniejszej powierzchni spania). Małe kanapy z funkcją spania doskonale nadają się do okazjonalnego korzystania (na przykład, aby przenocować gości), a jednocześnie są wygodne. Ponadto mają skrzynię, która stanowi dodatkowe miejsce do przechowywania, a to jest niezwykle cenne zwłaszcza w małych mieszkaniach. Rozkładane sofy mogą również zastąpić łóżko (warto wówczas zdecydować się na większą powierzchnię spania).
  • Funkcjonalność – zdecydowana większość kanap rozkładanych ma pojemne schowki na pościel. To dodatkowa przestrzeń do przechowywania. Możesz wykorzystać schowek do przechowywania innych rzeczy (koce, poduszki, rzadko używane ubrania itp.).
  • Estetyka – jak wspomnieliśmy, dostępne są różne modele kanap. Można zdecydować się na dowolny wzór, ale też kolor i materiał, regulowane zagłówki, dobrać nóżki czy boki kanapy według własnych preferencji. Dzięki temu dopasujesz kanapę rozkładaną do każdego wnętrza.

Sofy rozkładane – kiedy warto się na nie zdecydować?

Kanapa rozkładana doskonale odnajdzie się w każdym wnętrzu. Na rozkładane kanapy warto się zdecydować szczególnie wtedy, gdy:

  • Masz małe mieszkanie – jeśli nie masz miejsca na sypialnię i łóżko, to świetnym rozwiązaniem będzie właśnie kanapa z funkcją spania.
  • Często przyjmujesz gości – rozkładana sofa to idealny mebel do pokoju gościnnego. W ciągu dnia można wygodnie na niej posiedzieć, a nocą stworzyć wygodną przestrzeń do spania dla gości. To zdecydowanie bardziej komfortowe niż materac czy łóżko polowe.
  • Potrzebujesz modnego i praktycznego mebla – kanapa rozkładana ma praktyczny pojemnik na pościel i funkcję spania, co czyni ją wszechstronnym meblem.

Jak zatem widać – rozkładana sofa to doskonałe rozwiązanie właściwie w każdym przypadku. Jest praktyczna i dostępna w wielu różnych wariantach.

Reklama