Kalkulator składek OC – jak łatwo obliczyć składki OC?

Reklama

Ubezpieczenie samochodu , a konkretnie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, jest w naszym kraju obowiązkiem każdego właściciela pojazdu, określonym w ustawie o ubezpieczeniach OC i ubezpieczeniowym funduszu gwarancyjnym.  Istnieją pakiety dodatkowe, które nie są obowiązkowe, jednak polisa OC jest absolutnym obowiązkiem określonym w przepisach polskiego prawa.Od czego zależy wysokość składki OC?

Składki OC- od czego zależy ich wysokość?

Wiele osób zastanawia się. od czego właściwie zależy wysokość składek OC. Czynnikiem, który ma największy wpływ na wysokość składek OC jest wiek kierowcy oraz czas posiadania przez niego prawa jazdy i jego historia ubezpieczeniowa. Kierowca starszy, o większym doświadczeniu i z długą historią bezszkodowej jazdy zapłaci niższą składkę OC niż osoba młoda, która dopiero zaczęła zdobywać doświadczenie bądź osoba, która spowodowała jakąś szkodę. Obok tych najbardziej oczywistych czynników wpływających na wysokość składki OC istnieją również czynniki o wiele mniej oczywiste. Należy do nich np. miejsce zamieszkania właściciela pojazdu czy sytuacja rodzinna kierowcy. Przyjmuje się, że osoba posiadająca własną rodzinę, tworzy na drodze mniejsze ryzyko drogowe niż osoba nieposiadająca rodziny. To oczywiście jedynie statystyki, jednak mają one ogromny wpływ na wysokość składek OC. Znaczenie mają także parametry dotyczące stricte samego samochodu, jak np. jego wiek, przebieg czy sposób użytkowania samochodu.

Obok tych wszystkich czynników warto wymienić także sposób opłacenia składki. Jeśli zdecydujesz się na opłacenie ubezpieczenia z góry na cały rok, zapłacisz mniej niż rozbijając całość składki na kilka rat. 

Ubezpieczenie OC- jak wybrać najbardziej odpowiednie?

Ubezpieczenie OC, które jest w naszym kraju obowiązkowe, może mieć bardzo zróżnicowane warunki w zależności od danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Aby wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenie oc, najłatwiej jest skorzystać z urządzenia, jakim jest kalkulator OC. Zakup ubezpieczenia OC jest czasem dość trudną decyzją, ale zastosowanie kalkulatora pozwoli na wybór tego najbardziej odpowiedniego. Wystarczy w odpowiednie pola wpisać potrzebne parametry, które mają bezpośredni i pośredni wpływ na wysokość składek OC, a narzędzie samo zbierze dostępne aktualnie oferty i zestawi je w ranking, który ukaże Ci, która oferta będzie dla Ciebie najbardziej korzystna. Ubezpieczenie auta z wykorzystaniem takiego kalkulatora będzie o wiele łatwiejsze.

Kalkulator OC- czy warto z niego korzystać?

Ogromną zaletą kalkulatora, dostępnego pod adresem kalkulatoroc.org.pl. jest przede wszystkim brak konieczności osobistej wizyty w towarzystwie ubezpieczeniowym. Wszystkie oferty masz w jednym miejscu, możesz porównać wiele ofert i jasno określić, która jest dla Ciebie najlepsza. To pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości czasu.

Polisę OC dzisiaj możesz wykupić za pośrednictwem sieci, nawet bez wychodzenia z domu. W sieci możesz także opłacić składkę ubezpieczenia OC, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym i komfortowym. Jeśli nie wiesz, jakie ubezpieczenie wybrać, wykorzystaj kalkulator ubezpieczeń OC. Dzięki niemu zyskasz pewność, że wybierasz ofertę najbardziej korzystną i atrakcyjną zgodnie z Twoim wiekiem, doświadczeniem czy historią ubezpieczeniową, a także z parametrami Twojego samochodu. Ubezpieczenia OC stanowią obowiązkowy zakup każdego właściciela samochodu. Tanie ubezpieczenie samochodu naprawdę jest możliwe! Wystarczy przejrzeć oferty ubezpieczenia w polskim biurze ubezpieczycieli komunikacyjnych bądź o wiele wygodniej, wykorzystując kalkulator ubezpieczenia OC. Aby skorzystać z kalkulatora OC, wystarczy tylko wejść na stronę internetową i obliczyć najniższą możliwą wysokość składki ubezpieczenia OC dla Twojego samochodu.

Reklama