Reklama

Już w najbliższy weekend XXIV Dni Kultury Kresowej

Organizatorzy zapraszają na dwudniową, sentymentalną podróż do Wilna, Grodna, Wileńszczyzny. W sobotę (18.03) oraz niedzielę (19.03) przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku na odwiedzających będą czekały stoiska blisko 140 wystawców. Będzie to wspaniała okazja do kupienia wielkanocnych ozdób oraz spróbowania regionalnych przysmaków.


W ramach XXIV Dni Kultury Kresowej Książnica Podlaska zaplanowała także następujące wydarzenia:

  • 17 marca (piątek), godz. 17 – Miłe miasto XIX-wieczne Wilno Piłsudskich – spotkanie z Tomaszem Kubą Kozłowskim z Domu Spotkań z Historią w Warszawie;
  • 17 marca (piątek), godz. 19 – Sławomir Koper – spotkanie z autorem książek poświęconych Kresom, w tym m.in. Zapomniane Kresy. Ostatnie polskie lata.
  • 18 marca (sobota), godz. 15.30 – W kresowej kawiarni – przedstawienie słowno-muzyczne z udziałem „Projektu Zimne Dranie” — piosenki lwowskie, wileńskie i przeboje XX-lecia międzywojennego.

Powyższe wydarzenia odbędą się Książnicy Podlaskiej, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 14 A. Wstęp wolny.

Organizatorami są: Fundacja na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny, Towarzystwo Przyjaciół Grodna i Wilna Odział w Białymstoku we współpracy z Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

oprac.: Paulina Dulewicz
fot.: Małgorzata Sawicka

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama