Reklama

Już się można zapisywać na maj

Fundacja Białystok Biega, nieprzerwanie od 2011 roku, jest organizatorem biegów w Białymstoku i na Podlasiu. W ciągu 7 lat metę biegów organizowanych przez Fundację przekroczyło ponad 41,5 tys biegaczy!

Jesteśmy organizatorem: PKO Białystok Półmaraton, Electrum Ekiden, Hero Run, TOP AUTO Białystok Biega, Biegnę dla Niepodległej, Bieg Pamięci Sybiru.

Wybierz swój bieg, zapisz się i podejmij wyzwanie!

4-5 maja 2019 odbędzie się 7. edycja Półmaratonu. Jest to największy i najbardziej utytułowany bieg Fundacji Białystok Biega.

Z nieskrywaną radością możemy poinformować, iż PKO Białystok Półmaraton został w 2016 roku wybrany, głosami biegaczy-czytelników portalu MaratonyPolskie.pl, Najlepszym Półmaratonem w Polsce, w kategorii półmaratonów dużych – powyżej 1000 uczestników. Jakby tego było mało, PKO Białystok Półmaraton został uznany za Najlepszy Bieg organizowany w miastach powyżej 100 tys mieszkańców.  Zajął również zaszczytne 1 miejsce w rankingu Biegów Masowych!

Poza biegiem głównym na dystansie 21,097 km, bieg towarzyszący na dystansie 5 km – City Run 5k oraz biegi dla dzieci – Junior City Run na dystansach od 100m do 1 km. To zdecydowanie największe wydarzenie biegowe wschodniej Polski, na które serdecznie Państwa zapraszamy!

Półmaraton oraz City Run 5k wystartują z urokliwego dziedzińca Pałacu Branickich. Widok kilku tysięcy biegaczy i Pałac Branickich w tle – bezcenny. Trasa biegu wiedzie po centrum miasta, wybiegając na moment do Parku Zwierzynieckiego, aby przebiec przez kampus Uniwersytetu w Białymstoku i obok Stadionu Miejskiego, na którym swoje mecze rozgrywa Jagiellonia Białystok. Meta biegu ulokowana jest w sercu miasta, przy samym Ratuszu. Ostatnie kilkaset metrów biegacze biegną klimatyczną ulicą Lipową mijając Cerkiew Świętego Mikołaja. Finisz na Rynku Kościuszki przy niesamowitym dopingu pozostaje w pamięci na długo!

Biegowy weekend zaczynamy już w sobotę 4 maja Biegiem Śniadaniowym. Bieg jest otwarty dla wszystkich chętnych, którzy chcą poczuć klimat miejsca i pobiec wspólnie, relaksacyjnym tempem dystans ok 4km.

Również w sobotę odbędą się biegi dla dzieci – Junior City Run. Najmłodsi startują na dystansach 100m, 600m lub 1 km. Dystans uzależniony jest od wieku uczestników. Przez Junior City Run, chcemy zachęcić dzieci do aktywności fizycznej, do biegania. JCR rozgrywany jest bez pomiaru czasu. Nie wyłaniamy najszybszych zawodników. Chcemy, żeby dla dzieci była to czysta frajda. Chcemy pokazać, że każdy może biegać i wszyscy są zwycięzcami. Każde z dzieci dostanie na mecie okolicznościowy medal.