Reklama

Jubileuszowe MP w Koluchstyl w 2023

W 2023 roku przypada 15 rocznica powstania polskiej sztuki walki Koluchstyl. Z  okazji jubileuszu XV Mistrzostwa Polski odbędą się w Koszalinie, w mieście z którego wywodzi się twórca dyscypliny Wiesław Koluch.  W urokliwym miejscu, przy plaży w Koszalinie, w lokalu Grill Park Wodna Dolina odbyło się spotkanie organizacyjne w sprawie XV Mistrzostw Polski. W spotkaniu uczestniczyli: twórca dyscypliny Wiesław Koluch wraz z małżonką Katarzyną Koluch;  właściciel najlepszego lokalu Grill Park, judoka, serdeczny kolega Wiesława Kolucha z maty Jacek Ponurko;  olimpijczyk (5 na olimpiadzie w Montrealu), zasłużony trener Marian Standowicz  oraz serdeczny przyjaciel, sparingpartner z judo, wielokrotny mistrz Polski, obecnie jeden z najlepszych trenerów judo Cezary Wojniusz. Wymienieni panowie z dyscypliną Koluchstyl związani są od początku jej powstania. Wielokrotnie uczestniczyli w zawodach Koluchstyl, a w 2014 roku organizowali w Koszalinie mistrzostwa Polski.   Do rozmów aktywnie włączył się również  radny z Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej Koszalina Sebastian Tałaj – przyjaciel dyscypliny Koluchstyl.

Wiesław Koluch,  jako młody chłopiec pierwsze kroki w judo stawiał pod okiem trenera brązowego medalisty olimpijskiego  Mariana Tałaja w klubie Judo Gwardia Koszalin.  Obecnie,  mimo ogromnego sukcesu odniesionego na arenie krajowej i międzynarodowej zawsze z sentymentem wspomina on swoje korzenie,  kolegów, trenera oraz klub Judo Gwardia Koszalin. Zdecydowanie jest to promocja dla miasta Koszalin, bo choć dyscyplina narodziła się na Podlasiu, sam twórca pochodzi z Koszalina.

Wstępnie ustalona data jubileuszowych XV Mistrzostw Polski w Koluchstyl Seniorek i Seniorów to 16 września 2023 roku. Podziękowania za wsparcie dyscypliny skierowane są do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz do firmy Krex z Bielska Podlaskiego.

Reklama

Artykuł Jubileuszowe MP w Koluchstyl w 2023 pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama