Reklama

Jubileusz z obiektywem

  W niebywałym ścisku i tłoku przyjmowali z rąk Marszałka Syczewskiego medale członkowie Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego. Marek Dolecki przekazał aktualnemu prezesowi BTF Filipowi Wiśniewskiemu ”zabytkowy” znaczek Towarzystwa.

  Białostockie Towarzystwo Fotograficzne istnieje od 1953 roku. Nie ma chyba w naszym mieście żadnego liczącego się fotografika, który nie należałby kiedyś do BTF-u. Prawdziwe tabuny autorów wystaw i zarazem mistrzów obiektywu spotkały się w zdecydowanie za ciasnych salach Arsenału, by oglądać prace starszych i młodszych kolegów i odbierać medale i plakiety.

  Młodzi prezesi skupieni na witaniu mecenasów i urzedników nie mieli szans zapanowania nad gęstniejącym z minuty na minutę tłumem miłośników fotografii. Gdzieś w kącie podobno można było wymienić złotówki na wydany z pewnością za pieniądze sponsora katalog, reszcie pozostało przepychanie się między ludźmi, by przyjrzeć się wykonanym w najróżniejszejszych technikach fotogramom. BTF po 15 latach hibernacji zaczęło ponownie działać w ubiegłym roku.

https://www.bstok.pl/up/news/980_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/980_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/980_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/980_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/980_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/980_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/980_7.jpg https://www.bstok.pl/up/news/980_8.jpg

Reklama