Reklama

Jesień w OiFP W grudniu rozpocznie działalność balet OiFP Jesień z Operą i Filharmonią Podlaską

„We are the revolution”

28 listopada o godz. 19.00 na Scenie Kameralnej OiFP będzie można zobaczyć spektakl „We are the revolution”, realizowany w ramach programu „Przestrzenie Sztuki Białystok” rozwijanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Operatorami „Przestrzeni Sztuki Białystok” są: Opera i Filharmonia Podlaska i Podlaskie Stowarzyszenie Tańca. Bezpłatne karty wstępu są do odebrania w Biurze Organizacji Widowni Opery i Filharmonii Podlaskiej (ul. Odeska 1), od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00.

„Doktor Żywago”

Do 19 grudnia będzie można zobaczyć na Dużej Scenie musical „Doktor Żywago”. Podczas najbliższego weekendu w  głównych rolach zobaczymy Rafała Drozda i Annę Gigiel.

Terminy kolejnych spektakli:

27.11, godz. 19.00

28.11, godz. 18.00

04.12, godz. 19.00

09.12, godz. 19.00

12.12, godz. 18.00

18.12, godz. 19.00

19.12, godz. 18.00

Bilety: 60-140 zł (do nabycia w kasie i na stronie internetowej opery).

The Backwards

30 listopada na Dużej Scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpi grupa The Backwards – czołowy zespół odtwarzający pełną twórczość Beatlesów. Zapraszamy na wyjątkowe widowisko, podczas którego przeniesiemy się do wspaniałych czasów słynnej Czwórki z Liverpoolu!

Koncert już 30 listopada o 19.00 przy Odeskiej.

Bilety: 60-90 zł (do nabycia w kasie i na stronie internetowej opery).

Zespół The Backwards wystąpi z programem będącym przekrojem przez pełną twórczość The Beatles, od pierwszego do ostatniego albumu. Tym razem zobaczymy ich w czterech odsłonach kostiumowych oraz z pełną kolekcją gitar jakich używali The Beatles w poszczególnych utworach na przestrzeni swojej kariery. Całość dopełni odpowiednia oprawa oświetleniowa.

The Backwards to czołowy, światowy zespół odtwarzający pełną twórczość grupy The Beatles – od Beatlemanii do rozbudowanych aranżacji z ostatnich płyt (Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band, Abbey Road, Let It Be), których nawet sami The Beatles nigdy nie wykonali publicznie.

Zespół powstał w 1996 roku w Koszycach na Słowacji. Do dnia dzisiejszego The Backwards zagrali przeszło 3000 entuzjastycznie przyjętych koncertów w Europie (Francja, Holandia, Belgia, Niemcy, Austria, Węgry, Hiszpania, Wielka Brytania, Czechy, Słowacja) i USA (koncerty w 24 stanach), występowali w programach telewizyjnych, radiowych i produkcjach teatralnych. Ich musicalowy show „Beatles Legends” cieszył się taką popularnością w Czeskiej Pradze, że nie schodził z afisza przez rok!

Występ zespołu to nie tylko koncert, ale niemal iluzjonistyczne widowisko jak najwierniej oddające realia występów i twórczości The Beatles, bez żadnych kompromisów i całkowicie na żywo (łącznie z partiami orkiestrowymi granymi na instrumentach klawiszowych), z dokładnie takimi samymi gitarami (w sumie aż kilkanaście), używanymi zgodnie z historyczną dokładnością w poszczególnych utworach z basistą grającym lewą ręką jak Paul McCartney, w strojach będących wiernymi kopiami oryginalnych ubiorów słynnej Czwórki z Liverpoolu, w perukach zmienianych stosownie do wyglądu Johna, Paula, George’a i Ringo w poszczególnych latach, a przede wszystkim z żywą muzyką w każdym detalu do złudzenia wiernie oddającą brzmienie zarówno instrumentów jak i partii wokalnych ze zdumiewająco naśladowaną barwą głosu!

Dzięki The Backwards przeniesiemy się w czasie i wszystkimi zmysłami doświadczyć tego, co słyszymy w nagraniach The Beatles!

„Poza czasem”

2021 rok pożegnamy uroczystym koncertem sylwestrowym „Poza czasem” na dużej scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej. W programie muzyka operowa, operetkowa, najpiękniejsze arie i duety, melodie z musicali oraz światowe przeboje muzyki rozrywkowej. Początek o godz. 20.30.

Bilety: 120-230 zł (do nabycia w kasie i na stronie internetowej opery).

źródło: Opera i Filharmonia Podlaska
oprac.: Aneta Kursa
red.: Cezary Rutkowski

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama