Jeep Patriot 2007 już w produkcji

Pierwszy Jeep Patriot 2007, który zjechał 20 grudnia b.r. z linii montażowych Belvidere Assembly Plant (stan Illinois) jest już dziesiątym nowym modelem Chrysler Group, który wszedł do seryjnej produkcji w roku 2006.
Po zeszłorocznej generalnej modernizacji – zakład ten jest flagowym przykładem przechodzenia na system elastycznego wytwarzania w skali całego koncernu. Od stycznia 2006 trwa tam produkcja samochodów Dodge Caliber 2007, a począwszy od maja – Jeep Compass 2007.
Dzięki elastyczności wytwarzania nowe modele pojazdów Chrysler Group pojawiać się będą na rynku znacznie szybciej niż poprzednio, a Belvidere Assembly Plant zyskuje zdolność produkcji wielomodelowej na pojedynczej linii montażowej. System ten pozwala ponadto zaoszczędzić w pewnych przypadkach nawet 85 procent na kosztach produkcji i wdrażany jest kolejno we wszystkich zakładach wytwórczych Chrysler Group.
„Widzimy już realne korzyści płynące z elastycznej produkcji, która staje się konkurencyjnym atutem dla Chrysler Group” – mówi Frank Ewasyshyn, wiceprezes ds. produkcji – „Zdolność produkcji wielomodelowej na pojedynczej linii montażu w Belvidere to szansa na znaczne obniżenie kosztów produkcji każdego trzech modeli w porównaniu do nakładów, jakie były konieczne dla uruchomienia tylko jednego.”
autor: Bstok.pl
Źródło Chrysler

Reklama