Reklama

Jedyna taka msza

  „Módlcie się za waszych kapłanów” – mówił na Mszy Krzyżma św. Arcybiskup Wojciech Ziemba Metropolita Białostocki. Razem z 240 kapłanami Archidiecezji Białostockiej, Arcybiskupem Stanisławem Szymeckim i Biskupem Edwardem Ozorowskim Wikariuszem Generalnym Archidiecezji Białostockiej przewodniczył on Mszy św. w Wielki Czwartek w Białostockiej Bazylice Katedralnej.

  Arcybiskup zwracając się do kapłanów przypominał znaczenie posługi i rolę jaką mają oni do wypełnienia. Zgromadzeni w katedrze księża wspólnie odnowili przyrzeczenie kapłańskie i wyrazili posłuszeństwo swojemu biskupowi. Podczas liturgii metropolita Wojciech Ziemba poświęcił oleje święte używane przez cały rok: olej Krzyżma św. używany np. przy udzielaniu sakramentów chrztu, bierzmowania i kapłaństwa, olej chorych, używany do sakramentu namaszczenia chorych i olej katechumenów używany do namaszczania dorosłych, którzy przygotowują się do sakramentu chrztu św.

  W Archidiecezji Białostockiej posługuje ponad 400 kapłanów. Większość z nich pracuje w 112 parafiach. Ponad 30 kapłanów pracuje w seminarium duchownym lub innych uczelniach w kraju i za granicą. Część kapłanów posługuje w kurii czy środkach przekazu, część studiuje. 7 pracuje na misjach (Afryka, Brazylia, Argentyna), a kilkunastu pracuje poza granicami diecezji i kraju na placówkach duszpasterskich: na Watykanie, w USA, Kanadzie, Włoszech, Szwajcarii, Francji, Niemczech). https://www.bstok.pl/up/news/730_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/730_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/730_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/730_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/730_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/730_6.jpg

Reklama