Jednoślady elektryczne – przyszłość motoryzacji 

Reklama

Od lat obserwuje się trend, który skutecznie wypiera z dróg jednoślady spalinowe. Ich miejsce zajmują skutery i motocykle elektryczne, którymi można błyskawicznie pokonać każdą miejską trasę. Ich popularność nieustannie rośnie, a na rynek wchodzą nie tylko modele z Europy, ale i z całego świata. Czy warto zdecydować się na zakup elektrycznego jednośladu?

Portfel odetchnie z ulgą

Użytkowników pojazdów elektrycznych fascynują niewielkie koszty eksploatacji. Uśredniona kwota przejazdu setki kilometrów wynosi zaledwie 2 złote! To silny argument przemawiający za tym, by rozpocząć rozważania na temat zakupu takiego pojazdu. Pozwoli to zminimalizować koszty dojazdu do pracy, na uczelnię czy spontaniczne zakupy w centrum.

Koszty naprawy również są znacznie niższe, ponieważ skutery i motocykle elektryczne są o wiele mniej awaryjne od ich spalinowych odpowiedników.

Minimalny ślad węglowy – naturalny proces ewolucji

Ostatnie lata w branżach handlowej i produkcyjnej to efekt nieustannych prac nad ulepszaniem produktów. Również w motoryzacji widać zaawansowany postęp, który wytyczył nowe ścieżki dla zwolenników ekologii. Pojazdy elektryczne skutecznie redukują emisję spalin, ponieważ zasilane są prądem. Ładowanie akumulatora trwa średnio 4 godziny – można to zrobić w czasie godzin pracy lub w nocy. Zasięg na pełnej baterii może wynieść nawet 130 kilometrów, w zależności od modelu.

Taniej niż za samochód

Skutery i motocykle elektryczne polecane są osobom, które preferują ekologiczny środek transportu w miejskiej przestrzeni. Aktualne modele jednośladów doskonale wpisują się w obraz miasta unikalnym designem. Kosztują o wiele mniej niż samochód, a kierowca nie ma problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego. Pojazdy elektryczne są niewielkie, ciche i zwinne i można je zaparkować praktycznie w każdym dozwolonym miejscu.

Niezawodny i prywatny środek transportu

Osoby często korzystające z komunikacji miejskiej dobrze wiedzą, o czym mowa. Jazda zatłoczonym autobusem czy oczekiwanie na spóźniający się tramwaj bywa źródłem frustracji. Trudno ich doświadczyć, poruszając się skuterem – prywatnym i niezawodnym jednośladem, który zawsze dowiezie pasażera we wskazane miejsce. Kolejną zaletą jest minimalny czynnik chorobotwórczy. Okazuje się, że klamki i fotele w komunikacji miejskiej są najczęstszym źródłem chorób o podłożu wirusowym i bateryjnym.

Nowoczesne zwiedzanie miasta

Skuter elektryczny dzięki swoim niewielkim gabarytom może wjechać w miejsca, które zazwyczaj objęte są zakazem dla większości pojazdów pasażerskich. To świetna opcja, by zwiedzać i poznawać miasto od zupełnie nowej strony. Nie trzeba ograniczać się do głównych dróg – nieograniczona swoboda obejmuje jazdę wąskimi uliczkami i możliwość dostrzeżenia miejsc, które są nieosiągalne z poziomu kabiny samochodowej.

Ekologiczny styl życia to trend, którym zachwycają się miłośnicy wszystkiego, co naturalne. Skutery i motocykle elektryczne doskonale wpisują się we współczesne wymagania miejskie, spełniając założenia o czystym powietrzu.

Reklama