Reklama

Jeden procent zostaw w Białymstoku

Jeszcze przez najbliższy miesiąc można rozliczać się z urzędem skarbowym. Termin składania zeznań podatkowych mija 30 kwietnia. Warto przekazać 1% podatku na białostockie organizacje pożytku publicznego.

Jak co roku prezydent Białegostoku zachęca mieszkańców do przekazywania 1% podatku na białostockie organizacje pożytku publicznego. Na Youtubie i Facebooku białostoczanie mogą obejrzeć rapowany spot przygotowany przez Miasto Białystok z udziałem muzyka Michała „Ciry” Ciruka.

[embedded content]

Aby wesprzeć wybraną organizację, wystarczy w swoim zeznaniu podać jej numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego oraz wysokość kwoty przekazywanej na jej rzecz. To nic nie kosztuje, a może pomóc.

– To są bardzo ważne pieniądze dla organizacji pożytku publicznego. Warto, aby trafiły one w ręce najbardziej potrzebujących – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. –Zachęcam mieszkańców do wspierania jednym procentem organizacji, które działają na rzecz białostoczan i naszego miasta.

Listę wszystkich organizacji pożytku publicznego uprawionych do otrzymania 1% podatku w 2018 roku można znaleźć na stronie www.e-pity.pl. Wśród nich jest wiele białostockich – warto je wesprzeć.

Kamila Bogacewicz

Źródło: Urząd Miejski Białystok