JAZDĘ NIETRZEŹWEMU KIEROWCY PRZERWALI ŚWIADKOWIE

JAZDĘ NIETRZEŹWEMU KIEROWCY PRZERWALI ŚWIADKOWIE

Data publikacji 15.10.2021

Wczoraj w nocy młodzi bielszczanie przerwali jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Badanie alkomatem wykazało, że 43-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Bielszczanin trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na strzeżony parking. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, późnym wieczorem, dyżurny bielskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że świadkowie przerwali jazdę nietrzeźwemu kierowcy w gminie Bielsk Podlaski. Jak ustalili policjanci, mężczyźni jadąc krajową 19 zauważyli volkswagena, który jechał całą szerokością drogi. Wzbudziło to ich podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy. O tej sytuacji od razu powiadomili policjantów. W pewnym momencie volkswagen skręcił w boczną drogę, a zgłaszający pojechali za nim. Po przejechaniu kilku kilometrów samochód zatrzymał się. Kierujący nim mężczyzna wysiadł i poszedł w stronę pobliskiego cmentarza. Kiedy po paru minutach wrócił i chciał odjechać, świadkowie zbrali mu kluczyki. Badanie alkomatem wykazało, że 43-letni bielszczanin miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a jego auto odholowali na strzeżony parking. Dzięki szybkiej reakcji trójki młodych bielszczan, pijany kierowca został wyeliminowany z ruchu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca tragedii. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Podlaska Policja

Reklama