Jakie powinny być biurka dla dzieci

Prędzej czy później przyjdzie taki moment, kiedy nasze dziecko będzie potrzebować pierwszego biurka. Oczywiste jest, że nie powinno to być byle jakie biurko albo mebel dostosowany do dorosłego.

Prędzej czy później przyjdzie taki moment, kiedy nasze dziecko będzie potrzebować pierwszego biurka. Oczywiste jest, że nie powinno to być byle jakie biurko albo mebel dostosowany do dorosłego. Dzieci potrzebują biurka dopasowanego do swoich potrzeb. Czym zatem powinny się cechować biurka dla dzieci?

Na co zwrócić uwagę, kupując biurko dla dziecka?

Wybierając biurko dla dziecka, należy wziąć pod uwagę:

  • wysokość takiego biurka dla dziecka,
  • rozmiary blatu,
  • rozmiar całego pokoju.

Zazwyczaj zakup pierwszego biurka dla dzieci następuje wtedy, gdy dziecko idzie do szkoły. Statystyczne dziecko ma wtedy 6 lat i około 115-125m. Dlatego wysokość takiego biurka powinna wynosić 55 cm. Warto przy tym pamiętać, że meble tego typu nie muszą być duże – wystarczy, że blat biurka dla dzieci będzie głęboki na 50 cm i szeroki na 60-75 cm. Najlepszy będzie wybór biurka z regulacją wysokości, ponieważ łatwo dopasować je do użytkownika. Dodatkowo, niektóre modele mają zamontowaną blokadę rodzicielską, która zapewni dziecku bezpieczeństwo. 

Reklama

Prawidłowa wysokość biurka dla dzieci powinna pozwalać na zachowanie odpowiedniej postawy. Nieprawidłowa postawa może prowadzić nie tylko do bólu pleców, ale także do wad postawy. Dziecko powinno siedzieć przy biurku wyprostowane, zaś między podudziami a łydkami dziecka – zminimalizuje to ryzyko pojawienia się dyskomfortu lub bólu kręgosłupa. Co więcej, ręce dziecka powinna spoczywać swobodnie na biurku, a nogi – na podłodze. 

Oferta firmy Elzap

Kupując biurko dla dziecka, należy także wziąć pod uwagę rozmiary blatu biurka oraz pokoju, w którym mebel będzie się znajdować. Dziecko chodzące do szkoły potrzebuje miejsca, aby móc odrabiać lekcje. Najlepiej, jakby mogło rękami dostać do każdego miejsca na blacie i nie musiało wstawać zza biurka, aby po coś sięgnąć. 

Decydując się na zakup biurka dla dzieci, trzeba także wziąć pod uwagę wymiary pokoju, w którym dany mebel się znajdzie. Powinno być wystarczające duże, ale nie zagracać pomieszczenia. Dlatego najlepiej zdecydować się na zakup biurka z regulacją wysokości, które będzie “rosnąć” razem z dzieckiem.

Jeśli chodzi o ustawienie biurka w pokoju, jest ono uzależnione od dostępu do światła słonecznego. Dziecko nie powinno głową, ręką ani w jakikolwiek inny sposób zasłaniać światła – najlepiej, jak biurko dziecięce będzie stało przodem do okna lub bokiem. Najwygodniejsze będą biurka dla dzieci, w których blat można ustawić pod kątem optymalnym do pisania i rysowania, czyli pod kątem 30 stopni. 

Sklep Elzap oferuje nie tylko biurka dla dzieci i dorosłych, ale także krzesła i fotele, szafy, regały, kontenery, stoły i stoliki, oświetlenie lub wieszaki. Wszystkie te produkty są solidne i wytrzymałe, zatem mogą posłużyć przez przynajmniej kilka lat.