Jakie odcienie farby do włosów będą modne w 2022 roku?

Koloryzacja naszych włosów przy użyciu farby to jeden z najprostszych sposobów na to, by w kilka chwil odmienić naszą aparycję. Czy w tym sezonie podczas zimy znowu będzie królowała ciemna farba do włosów? Jaki kolor farby lepiej będzie wybrać latem? Sprawdź, jaka farba do włosów będzie najlepszym wyborem na 2022 rok!

Farba do włosów – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Zanim przejdziemy do kwestii mody i tego, jaka farba do włosów będzie najbardziej popularna w nadchodzącym sezonie, zajmijmy się przez moment tym, jakie kryteria wyboru farby powinniśmy zastosować. Fakt, że jakiś kolor jest modny, nie oznacza, że akurat nam będzie pasował. Jednym bardziej odpowiada farba do włosów w ciemnych kolorach, innym natomiast farba do włosów blond. Od czego to zależy?

To, jaka farba do włosów będzie nam pasowała, definiuje kilka rzeczy. Po pierwsze – jest to odcień naszej skóry. Nie chodzi nawet o to, czy jest ona jasna, czy ciemna – bardziej liczy się tutaj temperatura jej barwy. Jeśli nasza skóra ma naturalnie chłodny kolor, to podobnie chłodna powinna być farba, na jaką się zdecydujemy. Przykładem chłodnego blondu jest chociażby platyna, natomiast chłodny brąz to chociażby brąz lodowy. Jeśli natomiast nasza skóra jest nieco cieplejsza w swoim odcieniu, warto wybrać cieplejszy odcień farby, taki jak kawa z mlekiem lub słoneczny blond.

Temperatura barwy, jaką może zaoferować nam farba do włosów, to oczywiście nie wszystko. Ciemniejsze włosy bardziej podkreślają naszą twarz, blond natomiast optycznie ją zmniejsza. Nie bez znaczenia jest w tym wypadku także fryzura, która może wzmocnić lub osłabić ogólny efekt.

Reklama

Farba do włosów – jaka będzie modna w nadchodzącym sezonie?

Jeśli chodzi o samą kwestię mody, w nowym sezonie zapanuje spora dowolność. Uznaniem będą cieszyć się wieloetapowe blondy, platyna, ciemny brąz i wszystkie odcienie rudego. Oczywiście jest to zależne także od pory roku – co roku widać większą tendencję do zakupu ciemniejszych farb w okresie jesiennym i zimowym, moda na blond natomiast nasila się wiosną i trwa do lata.

Czy to oznacza, że jesteśmy zmuszeni do nieustannej zmiany kolorów włosów? Oczywiście, że nie! Mówimy tutaj tylko o pewnej tendencji, ostateczny wybór i tak zawsze należy do nas i zależy on jedynie od naszych osobistych preferencji. Farba do włosów ma nam pomóc w wyrażaniu siebie i wpłynąć pozytywnie na nasz wygląd i samopoczucie, farbowanie nie powinno być natomiast obowiązkiem.

Przedstawmy teraz kilka popularnych typów farb do włosów wraz z wyznaczeniem, komu będą one pasować bardziej. Na najbliższy sezon mamy trzy propozycje. Są to:

  • platyna – pasuje osobom o jasnej i chłodnej skórze. Odradzana jest natomiast tym z nas, którzy mają problemy z zaczerwienieniem policzków i cerą naczynkową, gdyż platyna bardzo uwypukli te niedoskonałości;
  • ciemny, kawowy brąz – świetna opcja dla osób, które lubią kontrasty, gdyż ciemny brąz najlepiej prezentuje się u osób z jasną i chłodną cerą;
  • czerwonawy blond – ostatnia propozycja na nadchodzący sezon to połączenie blondu z czerwonawymi prześwitami. Taki blond, nazywany czasem truskawkowym, jest świetną opcją dla osób o cieplejszej karnacji.

Reklama