Reklama

Jaki power bank kupić? Na które parametry zwrócić uwagę?

Rozwój techniki sprawia, że na rynku co chwilę pojawiają się urządzenia i gadżety elektroniczne, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Jednym z nich jest power bank, który ułatwia ładowanie urządzeń elektronicznych podczas przebywania poza domem, kiedy nie ma dostępu do gniazdka elektrycznego. Częste korzystanie ze smartfona, uruchamianie niezbędnych aplikacji, pozostawanie w kontakcie z osobami z pracy i znajomymi sprawia, że telefon czy tablet bardzo szybko się rozładowują. Zakup power banku pozwala na szybkie i sprawne uzupełnienie baterii, bez konieczności zabierania ze sobą ładowarki i poszukiwania dostępnego gniazdka. Jaki power bank kupić? Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Jaki power bank wybrać?  Zwróć uwagę na jego pojemność!

 Power bank jest niezwykle użytecznym gadżetem elektronicznym, który uratuje Cię, gdy w Twoim smartfonie lub tablecie wyczerpie się bateria. Jego zakup powinien być przemyślany, aby swoją jakością i wydajnością ładowania służył przez wiele lat. Wyznacznikiem zakupu powinna być wysoka klasa wykonania, a także najlepsza jakość surowców użytych do jego produkcji. Jaki power bank sprawdzi się najlepiej? Warto szukać ich w sklepach, których oferta wyróżnia się obecnością najlepszych urządzeń, polecanych przez innych użytkowników, jak na przykład www.etuo.pl

Jaki power bank kupić? Pierwszym parametrem, na który należy zwrócić uwagę podczas wyboru konkretnego modelu jest jego pojemność. To cecha, która mówi użytkownikowi o tym, ile razy wybrany gadżet będzie w stanie naładować tablet lub smartfon. Im większa ilość mAh na etykiecie power banku, tym wydajniejsza będzie jego praca.

Aby urządzenie zdołało naładować smartfon, tablet czy bezprzewodowy głośnik, dwa razy należy poszukać urządzenia o pojemności minimalnej 5000 mAh. Im większa pojemność, tym wydajność urządzenia wzrasta. Osoby, które często korzystają z pomocy power banku, na przykład podczas dwudniowych wyjazdów, powinny zdecydować się na model o pojemności 10000 mAh.

Power bank – jakie porty powinien mieć?

Bardzo ważnym pytaniem, jakie należy zadać sobie podczas zakupu power banku jest określenie, do ładowania jakich urządzeń będzie najczęściej wykorzystywany. Ilość portów wbudowanych w model pozwala na jednoczesne ładowanie dwóch lub trzech urządzeń, co może znacznie przyspieszyć regenerację najpotrzebniejszych gadżetów elektronicznych.

Nowoczesne power banki posiadają również dodatkowe opcje ładowania zainstalowane w portach, jak Quick Charge. To doskonała opcja dla zapominalskich, którzy przygotowują się do wyjścia na ostatnią chwilę. Niemniej jednak warto pamiętać, że na wydajność i szybkość ładowania wpływa także żywotność baterii, jaką posiada konkretny sprzęt.

Zakup power banku – jaki rodzaj obudowy wybrać?

Nowoczesne power banki, na przykład dostępne w sklepie Etuo, są niewielkimi, niezwykle lekkimi gadżetami, które nie zajmują dużej ilości miejsca w torebce czy plecaku. Minimalistyczna budowa i wykorzystanie trwałych komponentów do produkcji sprawia, że są bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych oraz przypadkowych uszkodzeń.

Jaki power bank wybrać?

Z pewnością warto zwrócić uwagę na jego obudowę. Ze względu na jego częste transportowanie warto wybrać model, który jest zabezpieczony przed kontaktem z wodą oraz kurzem i brudem. Doskonałym wyborem jest postawienie na stalowy power bank, który jest dodatkowo powleczony gumą. Jej zadaniem jest ochrona wnętrza i najważniejszych części urządzenia przed zniszczeniem.

Dodatkowe funkcje power banku

Wiele nowoczesnych modeli power banków zostało wyposażonych w dodatkowe funkcje, które zwiększają jego użyteczność i poprawiają pracę urządzenia. Dodatki, które warto mieć w swoim power banku to:

  • port szybkiego ładowania – to opcja, która pozwoli na szybkie naładowanie smartfona czy tabletu bez obaw o spóźnienie na ważne spotkanie,
  • ostrzeżenie przed rozładowaniem power banku – to cecha urządzenia, która informuje użytkownika o zbliżającym się wyczerpaniu energii power banku,
  • opcja pass-through – to innowacyjna funkcja, która pozwala na jednoczesne ładowanie samego power banku, jak i gadżetu elektronicznego, który jest do niego podłączony.

Power bank jest urządzeniem, które z pewnością okaże się niezbędnikiem osób często korzystających z gadżetów elektronicznych. To swojego rodzaju mobilna ładowarka, która pozwala na szybkie doładowanie baterii poza domem. 

Reklama