Jaką biżuterię wybrać na prezent z okazji rocznicy ślubu?

Wspomnienie jednego z najpiękniejszych dni w życiu wymaga odpowiedniej celebracji. Rocznica ślubu to dobry moment na przypomnienie sobie chwil, które niegdyś was połączyły, ale też okazja do pogłębienia waszej więzi. Język uczuć obejmuje zarówno ciepłe słowa, jak i gesty – od najprostszych, takich jak śniadanie podane do łóżka, do tych wymagających większego zaangażowania, jak przygotowanie romantycznej kolacji. Powiedzieć „kocham” możesz też za pomocą gustownego i przemyślanego podarunku. Co sprawdzi się na prezent rocznicowy dla Twojej wybranki? Podpowiadamy.

Czy biżuteria na rocznicę ślubu to dobry pomysł?

Biżuteria to niewątpliwie jeden z najbardziej romantycznych i ponadczasowych rodzajów upominku. Najczęściej ofiarowujemy ją bliskim w dniu ich wielkiego święta lub ukochanej osobie jako wyraz głębokiego afektu. Prezent tego typu jest bezpiecznym wyborem zawsze, gdy jesteśmy pewni, że obdarowany podziela nasze przywiązanie. Jednak może zostać uznany za zbyt śmiały, gdy wręczymy go komuś obcemu lub słabo znanemu. Kosztowności nie powinniśmy oferować również osobom, z którymi łączą nas wyłącznie relacje formalne i zawodowe.

Rocznica ślubu to doskonała okazja, aby podarować drugiej połówce wyjątkowy prezent, szczególnie jeśli świętujecie razem okrągły jubileusz. Już dwudziesta piąta rocznica ślubu nazywana jest srebrną, a następujące po niej noszą miano: perłowej (trzydziestolecie), koralowej (trzydziestopięciolecie), rubinowej (czterdziestolecie), szafirowej (czterdziestopięciolecie), złotej (pięćdziesięciolecie), szmaragdowej (pięćdziesięciopięciolecie) oraz diamentowej (sześćdziesięciolecie ślubu). Każda z nich tworzy doskonałą okazję do wręczenia ukochanej przepięknej biżuterii.

Jaką biżuterię warto wręczyć małżonce z okazji rocznicy? Postaw na pierścionek z diamentem

W zasadzie każdy wyrób jubilerski może okazać się trafnym prezentem na rocznicę. Jednak jesteśmy przekonani, że tylko jeden rodzaj biżuterii wyraża głębokie uczucia żywione do wieloletniej partnerki, żony, a nierzadko również matki wspólnych dzieci. Jest to pierścionek z diamentem. Dlaczego właśnie taki prezent będzie doskonały? Powodów jest kilka.

Po pierwsze, brylant symbolizuje siłę i trwałość związku. Właśnie dlatego często wybierany jest jako kamień do pierścionka zaręczynowego. Z tego samego względu doskonale sprawdzi się jako symbol głębokiego uczucia między dwojgiem zżytych ze sobą, wieloletnich małżonków. Mawia się nawet, że małżeństwo jest diamentem szlifowanym przez całe życie – w takim przypadku, przepięknie uformowany brylant zyskuje dodatkowo na aspekcie symbolicznym.

Reklama

Po drugie, jest niezwykle wartościowy. Diament uważany jest za jeden z ulubionych kamieni szlachetnych kobiet. Zawsze chętnie otaczały się nimi wielkie gwiazdy kina i muzyki. Biżuteria z brylantami ma sprawić, że nosząca ją osoba poczuje się wyjątkowa. To szczególnie dobry wybór, jeśli w młodości para nie mogła sobie pozwolić na zakup drogiego pierścionka zaręczynowego. Wręczenie ukochanej kosztownej błyskotki poświadcza o stabilności i długiej drodze przebytej wspólnie, zarówno w życiu uczuciowym, jak i poza nim.

Argumentem przemawiającym za wyborem pierścionka z diamentem jest też jego klasyczność i uniwersalność. Większość dostępnych modeli spodoba się w zasadzie każdej kobiecie, również tym, które na co dzień nie lubią nosić biżuterii. Czysty, mieniący się kamień pasuje do każdego stylu ubioru, nawet tych zupełnie skrajnych. Dodaje uroku strojom frywolnym i powagi dla Pań, które dziewczęca lata mają już za sobą.

Gdzie warto kupić pierścionek z brylantem w Białymstoku?

Luksusowa biżuteria to coś, co warto kupić od sprawdzonych sprzedawców. Dzięki temu zyskujesz pewność, że zakupiony towar nie tylko pięknie wygląda, ale też reprezentuje realną wartość. Co więcej, w dobrych salonach jubilerskich doradcy pomogą Ci w znalezieniu doskonałego pierścionka z diamentem. Wskażą modele dopasowane do Twojego budżetu i oczekiwań. Pamiętaj jednak, aby przed wizytą ustalić rozmiar palca małżonki lub odwiedzić salon wspólnie (jeśli nie wyjawisz drugiej połówce celu waszej podróży, to nadal może być świetna niespodzianka!)

W Białymstoku najlepiej będzie odwiedzić salon jubilerski Marko. Ten polski producent od lat dostarcza na rynek szeroką ofertę wysokojakościowej biżuterii i zapewnia fachową obsługę zarówno w salonach stacjonarnych, jak i za pośrednictwem sklepu internetowego.

Zaskocz ukochaną żonę z okazji waszej rocznicy ślubu. Podaruj jej pierścionek na znak nieskończonej miłości, wierności i oddania. To gest, którego z pewnością prędko nie zapomni. Szczególnie że o miłych okolicznościach będzie jej przypominać przepiękna błyskotka na palcu!