Reklama

Jak zostać kierowcą TIRa w Stanach Zjednoczonych w 2023 roku?

Kierowca TIRa jest jednym z najbardziej pożądanych zawodów w Stanach Zjednoczonych dla Polaków. Dlaczego? Powodów może być wiele – okazja do przemierzenia kraju, atrakcyjne zarobki, a nawet możliwość pracy w przyjaznym środowisku. Bez względu na powód, przemierzenie drogi, aby zostać kierowcą ciężarówki w USA w 2023 roku wymaga przygotowania.

Zatem, jeśli praca dla kierowcy to coś, czego szukasz, w tym artykule zapoznamy Cię z odpowiednimi krokami, które należy podjąć, aby osiągnąć ten cel oraz wskażemy konkretne miejsca z ofertami pracy.

  1. Jak zostać kierowcą TIRa w USA?

Jeśli chcesz wystartować w tym zawodzie, musisz oczywiście znać wszystkie przepisy drogowe i bezpieczeństwa panujące w USA. Należy także uzyskać licencję na kierowanie pojazdami ciężarowymi w konkretnym stanie, najlepiej prawo jazdy kategorii C + E. Aby to zrobić, będziesz musiał przejść szkolenie i zdać egzamin, test medyczny i uzyskać ważne ubezpieczenie. Wymagane jest również posiadanie tzw. Commercial Driving License, czyli odpowiednika polskiego świadectwa kwalifikacji zawodowej.

Najpopularniejszymi wymaganiami, które znajdują się w ofertach pracy dla kierowców tira w USA są:

  • 2-3 letnie doświadczenie w zawodzie
  • zaświadczenie o niekaralności
  • znajomość języka angielskiego (lecz nie zawsze)
  • bezkolizyjna historia jazdy

Trzeba jednak pamiętać, że aby zostać polskim kierowcą tira w USA, potrzebna jest odpowiednia wiza, która wymaga przejścia przez proces emigracji zarobkowej. W takim wypadku, pierwszym krokiem jest znalezienie pracodawcy.

  1. Gdzie można szukać pracy jako kierowca tira w USA?

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie możesz znaleźć pracę jako kierowca ciężarówki w USA, mamy kilka pomysłów. Przede wszystkim, warto rozglądać się wśród firm mających siedzibę w Polsce, które poszukują pracowników na terenie Stanów Zjednoczonych.

Kolejny sposób, który możesz wykorzystać szukając pracy jako kierowca tira w USA, to skorzystanie z portalu Bazar, który specjalizuje się m.in w publikowaniu ofert pracy dla kierowców cdl. Wystarczy, że wejdziesz w konkretną kategorię “oferty pracy kierowca ciężarówek”.

Warto również być członkiem grup na Facebooku, w których znajdziesz nie tylko oferty pracy, ale również poznasz innych kierowców i ich doświadczenia. Możliwe również, że pomogą Ci z wszelkimi wątpliwościami, zapytaniami o papierologię lub polecą Cię w firmie transportowej w USA.

Jeśli jesteś gotowy do rozpoczęcia kariery jako kierowca ciężarówki w USA w 2023 roku, oferty pracy czekają na Ciebie na portalu Bazar.com. Powodzenia!

Reklama