Jak zabezpieczyć obuwie przed uszkodzeniem?

Obuwie to obowiązkowy element każdej stylizacji, który może nadać jej charakteru lub zepsuć całe wrażenie – wszystko zależy od wyglądu i stanu butów. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby odpowiednio zabezpieczać i czyścić swoją ulubioną parę sneakersów, kozaków czy botków. Dzięki temu buty zyskują właściwości wodoodporne i zwiększoną wytrzymałość na uszkodzenia. Jak więc powinna wyglądać impregnacja i czyszczenie obuwia? Jak często powinno się przeprowadzać te zabiegi?

Impregnacja obuwia – jak ją przeprowadzać?

Jednym z podstawowych zabiegów, które powinny być wykonywane na obuwiu regularnie, jest impregnacja. W tym celu wykorzystuje się profesjonalne impregnaty do butów, dostępne w większości sklepów obuwniczych. Celem zabiegu jest zwiększenie odporności obuwia na uszkodzenia mechaniczne, działanie wilgoci, niskich temperatur oraz na zarysowania – dzięki temu buty zachowują swój nieskazitelny wygląd na długo i będą służyć przez niejeden sezon. Aby jednak impregnacja mogła całkowicie spełnić swoje zadanie, musi być wykonywana regularnie i jeszcze przed okresem jesienno-zimowym. Bardzo istotny będzie też fakt, jakie akcesoria do butówzostaną wykorzystane w procesie. Dla najlepszych efektów warto stawiać na najwyższej jakości preparaty od sprawdzonych producentów. Duże znaczenie przy wyborze impregnatu będzie miał materiał wykonania obuwia, ponieważ każda struktura wymaga innego traktowania. Trzeba pamiętać, że z naturalnymi materiałami, takimi jak skóra, należy postępować szczególnie ostrożnie i cierpliwie.

Reklama

Regularne czyszczenie butów kluczem do pięknego wyglądu!

Czyste obuwie to prawdziwa wizytówka każdego człowieka. Dlatego właśnie tak ważne jest, by dbać o ulubioną parę butów jak najlepiej – podobnie, jak w przypadku impregnacji, również przy czyszczeniu obuwia kluczem jest regularność. Natychmiastowe usunięcie błota, kurzu i innych zabrudzeń z powierzchni buta pozwoli zachować je w nienagannej kondycji. Trzeba tutaj jednak pamiętać, by wybierać profesjonalne szampony do butów, dopasowane do materiału obuwia. Większość preparatów tego typu jest co prawda uniwersalnych, ale przed ich zastosowaniem warto zapoznać się z informacją od producenta, by nie uszkodzić struktury buta. Czyszczenie obuwia stanowi również niezwykle istotny element przygotowania butów do dalszych zabiegów zabezpieczających i pielęgnacyjnych, dlatego tym bardziej nie można o nim zapominać. Regularnie czyszczone i pielęgnowane obuwie z pewnością będzie cieszyć oko przez długi czas!