Reklama

Jak wyglądają szkolenia strzeleckie policjantów

Jak wyglądają szkolenia strzeleckie policjantów

Data publikacji 08.02.2024

Charakter służby policyjnej wymaga od funkcjonariuszy ciągłego doskonalenia umiejętności. Jednym ze szkoleń są treningi strzeleckie.

Służba policyjna nigdy nie jest przewidywalna. Często towarzyszy jej stres, niespodziewane czy dynamiczne sytuacje, presja czasu, a także zmienne warunki pogodowe. Dlatego policjanci systematycznie doskonalą swoje umiejętności. Do takich cyklicznych szkoleń należą treningi strzeleckie, które prowadzone są pod okiem wyszkolonych instruktorów policyjnych. Treningi uzależnione są od umiejętności i potrzeb policjantów danej jednostki. Wyszkolenie strzeleckie policjantów jest na wysokim poziomie.


Funkcjonariusze strzelają zarówno z broni krótkiej, którą wykorzystują w codziennej służbie oraz z broni długiej. Warunki w jakich odbywają się ćwiczenia także są różnorodne; policjanci uczestniczą w ćwiczeniach na strzelnicy krytej jak i znajdującej się na wolnym powietrzu. Ponadto mundurowi trenują strzelanie statyczne i dynamiczne, któremu towarzyszy ciągły ruch i presja czasu. Takie zajęcia mają przygotować mundurowych do niespodziewanych sytuacji, realizacji zadań w momentach stresowych oraz zmiennych warunkach pogodowych.


Chcesz dowiedzieć się, jak wyglądają wyszkolenia strzeleckie funkcjonariuszy? Wstąp w nasze szeregi. Rekrutacja trwa.



Źródło: Policja Podlaska

Reklama