Reklama

Jak wybrać OC i nie zrujnować portfela?

Ubezpieczenie OC według powszechnie obowiązujących przepisów jest obowiązkowe. Każdy kierowca, który jest właścicielem zarejestrowanego samochodu, musi zawrzeć umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym. Rynek jednak jest pełen różnych ofert, które nie zawsze są korzystne pod względem finansowym. W tym tekście damy Ci kilka rad na temat tego, jak nie przepłacać za ubezpieczenie OC i nie dać się nabić w butelkę. Czytaj dalej.

Przedłużaj z głową

Duża część kierowców bez namysłu godzi się na ofertę przedłużenia swojej polisy w towarzystwie ubezpieczeniowym, w którym posiada obecną umowę. Wychodzą z założenia, że skoro pierwsze ubezpieczenie było w porządku to każde następne będzie takie samo. Jest to bardzo ryzykowny pogląd ze względu na to, że firmy zupełnie inaczej traktują klientów, którzy zawierają umowę po raz pierwszy. Zazwyczaj oferowane są lepsze stawki niż przy przedłużeniu. Właśnie z tego powodu powinieneś zastanowić się nad kolejną umową i zapoznać się z aktualną sytuacją na rynku. Dzięki temu będziesz mieć pogląd na to, jak zmieniły się ceny i czy oferta od Twojego ubezpieczyciela rzeczywiście jest tak atrakcyjna, jak Ci się wydaje. Dobra informacja jest również kartą przetargową w negocjacjach z firmą ubezpieczeniową.

Nie bój się Internetu

Reklama

Są osoby, które jak ognia unikają zawierania umów przez Internet. Według nich jedyną słuszną drogą do nowej polisy OC jest udanie się do fizycznego biura. Musisz jednak wiedzieć, że oferty internetowe są często dużo korzystniejsze niż te, które możesz znaleźć w biurach największych towarzystw. Firmy promują taką formę zawierania umów, ponieważ jest to dla nich o wiele tańsze. Idź więc za postępem i sprawdzaj oferty internetowe. Zakres polisy, którą wykupisz online, jest taki sam, a koszt może być znacznie niższy. Najbardziej polecamy korzystanie z wygodnych kalkulatorów OC/AC (np. na stronie: https://kalkulator.najtaniejuagenta.pl/kalkulator/oc-ac/). Więcej informacji o tych narzędziach znajdziesz niżej.

Kalkulatory OC – co to takiego?

Wyobraź sobie narzędzie, dzięki któremu po wpisaniu podstawowych danych uzyskasz zbiór wielu ofert ubezpieczeń OC w jednym miejscu. Co więcej, to wszystko zajmie Ci dosłownie kilka sekund. Tak właśnie działają kalkulatory OC. Dzięki nim nie będziesz musiał wchodzić na stronę internetową każdego towarzystwa ubezpieczeniowego, by wykonać kalkulację. Na liście wyników otrzymasz również możliwość wygodnego i szybkiego przejścia na stronę konkretnej firmy, w celu zawarcia umowy. Takie rozwiązanie znacznie skraca czas i pozwala szybko znaleźć najkorzystniejszą polisę, która jest w 100% dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb. Odejdź od tradycyjnych metod i postaw na najnowsze technologie, ułatwiające życie.

Podsumowanie

Nowe ubezpieczenie OC to wyzwanie, które nie musi być wycieńczające. Wystarczy tylko, że zaufasz nowym technologiom i za pośrednictwem Internetu oraz kalkulatorów OC wybierzesz odpowiednią umowę. Pamiętaj również o tym, by ślepo nie podążać za reklamami towarzystw ubezpieczeniowych, ponieważ nie zawsze oferują one najkorzystniejsze rozwiązania.

Reklama