Jak uzyskać pożyczkę mając odnotowane w BIK-u problemy ze spłatą zobowiązań w przeszłości?

Powszechnie wiadomo, że zła historia w BIK w większości przypadków uniemożliwia zaciągnięcie kredytu bankowego. Czy uniemożliwia również skorzystanie z pożyczki pozabankowej? Na co zwrócić uwagę przy jej zaciąganiu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czy zła historia w BIK-u uniemożliwia zaciągnięcie pożyczki?

Jak wspomniano we wstępnie zła historia w BIK-u stanowi podstawę do odrzucenia wniosku o kredyt w banku. Czy posiadając zatem odnotowane w BIK-u problemy ze spłatą zobowiązań można uzyskać pożyczkę pozabankową? Oczywiście, że tak, a oferty tego typu są dostępne pod linkiem: https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/pozyczki-bez-bik/. Wynika to przede wszystkim z faktu, że pozabankowe firmy pożyczkowe stosują o wiele bardziej liberalne podejście do przyznawania finansowania. Oczywiście weryfikują one swoich klientów, jednak nie w każdym przypadku weryfikacja musi obejmować BIK, ponieważ również dobrze sprawdzany może być BIG lub KRD. W efekcie osoby, które mają świadomość tego, że posiadają negatywne wpisy w BIK powinny szukać finansowania w firmach oferujących pożyczki bez BIK, które tworzą wspomniane już zestawienie.

Jak uzyskać pożyczkę mając odnotowane w BIK-u problemy ze spłatą zobowiązań w przeszłości?

Uzyskanie pożyczki mając odnotowane w BIK-u problemy ze spłatą zobowiązań w przeszłości należy rozpocząć od znalezienia firmy pożyczkowej, która nie weryfikuje tej bazy. Następnie należy złożyć wniosek o pożyczkę, co jest bardzo wygodne, ponieważ wszystko odbywa się online, czyli finansowanie uzyskujemy bez wychodzenia z domu. Co więcej, z reguły nie ma konieczności przedstawiania jakichkolwiek zaświadczeń, a pożyczka udzielana jest na dowód oraz oświadczenie o źródle i wysokości dochodów. Kolejnym krokiem jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego, który opiewa z reguły na 1 grosz. Jest on zwracany klientowi, a przelew ma na celu potwierdzenie zgodności danych osobowych podanych we wniosku z danymi posiadacza konta bankowego. Następnie wydawana jest decyzja, a w sytuacji, gdy jest ona pozytywna środki trafiają na konto pożyczkobiorcy. Cały proces jest nie tylko szybki, ale również wygodny, ponieważ pożyczka może być udzielona nawet w kilkanaście minut.

Na co zwrócić uwagę przy zaciąganiu pożyczki bez BIK?

Wbrew pozorom osoby, które posiadają złą historię w BIK w zdecydowanej większości przypadków nie chcą mieć problemów ze spłatą zobowiązań, a co za tym idzie starają się naprawić swoją sytuację finansową. Pożyczka bez BIK może być w tym przypadku olbrzymią szansą, pozwalającą na uregulowanie najpilniejszych zobowiązań. Warto w tym przypadku jednak pamiętać o dopasowaniu jej do indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych. W efekcie pozwoli to terminowo regulować zadłużenie. W związku z tym przy zaciąganiu pożyczki bez BIK najważniejszy nie powinien być jej całkowity koszt, ale wysokość raty. W wielu przypadkach zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wydłużenie okresu kredytowania, co przekłada się na niższą ratę. Oczywiście koszt pożyczki rośnie, jednak rekompensuje go możliwość terminowej spłaty, a co za tym idzie brak problemów finansowych.

Podsumowując należy stwierdzić, że uzyskanie pożyczki mając odnotowane w BIK-u problemy ze spłatą dotychczasowych zobowiązań jest jak najbardziej możliwe. Na rynku funkcjonują bowiem pożyczki bez BIK, które są rozwiązaniem dedykowanym dla tego typu klientów.