Jak tanio latać po Polsce?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że samolot jest najszybszym oraz najbezpieczniejszym środkiem transportu. To dlatego podróże lotnicze cieszą się tak dużym zainteresowaniem naszych rodaków. Dotyczy to nie tylko lotów międzynarodowych, czyli np. na zagraniczne wakacje, ale coraz częściej także tych krajowych. Zobaczmy, o co dokładnie chodzi i gdzie szukać najtańszych biletów lotniczych.

Czy da się podróżować tanio samolotem po Polsce? 

To pytanie często zadają sobie osoby, które nigdy nie spróbowały podróżować po Polsce samolotem, czyli na przykład zakupić bilet lotniczy na trasie Kraków – Gdańsk. Od wielu już lat połączenia lotnicze po Polsce są atrakcyjną alternatywą dla innych środków transportu, w tym nawet pociągu. W większości przypadków porównując lot samolotem do innych form podróżowania, można mówić o sporej oszczędności czasu, energii, jak i pieniędzy. Kluczowe pozostaje jednak to, jakich zasad warto się trzymać, aby trafić na najlepsze możliwe okazje. Spróbujmy odpowiedzieć na to i wiele innych ważnych pytań związanych z tym tematem!

Tanie loty po Polsce – o czym pamiętać?

Reklama

Niezależnie od tego, czy podróżujemy prywatnie, czy też służbowo, loty samolotem po Polsce to jedno z najlepszych rozwiązań jeśli zależy nam na bezpieczeństwie i czasie. Trasę między Warszawą a, np. Gdańskiem czy Krakowem pokonamy w tej sposób w zaledwie kilkadziesiąt minut, tymczasem pociągiem czy samochodem zajęłoby nam to kilka godzin. Przy rezerwowaniu biletów lotniczych warto jednak trzymać się kilku zasad, dzięki którym trafimy na najlepsze ceny. Liczba ofert jest jednak na tyle duża, że na pewno każdy jest w stanie trafić na taką, która będzie dla niego odpowiednia i to niezależnie czy leci sam czy z kimś. Pojawia się jednak zasadnicze pytanie. Jak tanio latać po kraju? A jeśli mamy taką możliwość, gdzie w takim razie szukać biletów lotniczych? 

Jak tanio latać po kraju?

Jak oraz gdzie znaleźć tanie loty Wrocław oraz z pozostałych polskich portów lotniczych? Przede wszystkim należy dokonywać rezerwacji z wyprzedzeniem, ponieważ wówczas mamy większy wybór połączeń w niższych cenach. Mowa w tym przypadku o minimum kilku tygodniach przed planowanym wylotem, co jednak nie jest regułą, ponieważ wiele zależy od obłożenia na danej trasie i konkretnego terminu podróży. Ponadto, w ramach możliwości unikajmy podróżowania w weekendy oraz w święta, a biletów szukajmy najlepiej w środku tygodnia i to w godzinach przedpołudniowych lub nocnych. Warto poza tym ograniczyć ilość bagaży do niezbędnego minimum, aby nie narażać się na dodatkową opłatę. Każdy dodatkowy bagaż rejestrowany wymaga opłaty, czasami nawet przewyższającej cenę biletu…

Gdzie najlepiej rezerwować bilety lotnicze? 

Najtańsze loty po Polsce można znaleźć obecnie za pośrednictwem takich narzędzi jak choćby wyszukiwarka eSky.pl. Można skorzystać z niej bezpośrednio w przeglądarce wchodząc na stronę internetową, ale również pobrać aplikację mobilną, która działa na urządzeniach z systemami Android i iOS oraz na sprzęcie Huawei. Przy pomocy eSky.pl można znaleźć połączenie, które spełni nasze potrzeby, w tym zarówno loty Wrocław Warszawa, jak i na wielu innych trasach. Rezerwacji dokonamy w zaledwie kilka minut, a płacimy ją nawet  za pomocą płatności ratalnej czy odroczonej. Oprócz samego przelotu możemy od razu zarezerwować nocleg, wypożyczyć samochód, a nawet kupić ubezpieczenie podróżne.