Jak i czemu zainwestować w mieszkanie w Białymstoku?

Zdaniem ekspertów obecnie najbezpieczniejszym i najbardziej sprawdzonym sposobem na inwestycję oszczędności jest inwestowanie w nieruchomości. Warto to zrobić w miastach, które cieszą się mniejszą popularnością wśród inwestorów, np. Białymstoku. Zobacz, dlaczego.

Boom na inwestowanie w nieruchomości rozpoczął się kilka lat temu i końca nie widać. To z kolei wpływa na wzrost cen mieszkań, bo choć popyt na mieszkania rośnie, liczba mieszkań na rynku pierwotnym jak i wtórnym wciąż nie zaspokaja potrzeb wszystkich, którzy chcą nabyć swoje M3. Większość inwestorów robi błąd, wybierając najbardziej oblegane miasta, takie jak Kraków i Warszawa. Owszem, zapotrzebowanie na mieszkanie w tych miastach jest bardzo duże, ale duży wybór nieruchomości powoduje że trudno przebić się ze swoją ofertą.

Dlaczego Białystok jest idealnym miastem na inwestycje?

Białystok to stolica województwa podlaskiego. Podlasie razem z Warmią i Mazurami należy do Zielonych Płuc Polski – terenów unikatowych pod względem mikroklimatu. W samym Białymstoku znajdują się dwa rezerwaty przyrody – Las Zwierzyniecki i Antoniuk, i 10 parków. Białystok jest pełen zabytków: budynków barokowych (np. takich jak znany zespół pałacowo-parkowy Branickich), a także dziewiętnastowiecznych, historycznych obiektów takich jak klasycystyczna loża masońska, Synagoga Piaskower, Cerkiew Wszystkich Świętych i dawna zbrojownia. W Białymstoku funkcjonują takie jednostki naukowe, jak Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet w Białymstoku a dla miłośników kultury – Opera i Filharmonia Podlaska.

Ceny mieszkań w Białymstoku

W Białymstoku kupisz mieszkanie o wysokim standardzie już za około 6000 zł za metr kwadratowy. Średnia cena za metr kwadratowy w tym mieście to 7121 zł. Największym zainteresowaniem wśród nabywców cieszą się takie dzielnice w Białymstoku jak Centrum, Nowe Miasto, Piasta, Dziesięciny. W przeciwieństwie do innych miast w Białymstoku na cenę za metr nie wpływa wielkość mieszkania. Lokale w cenie nieprzekraczającej 6000 zł za metr to zarówno spore mieszkania o powierzchni 85 m, jak i mniejsze mieszkania o metrażu 43 m².

Jak znaleźć najlepsze dla mnie mieszkanie w Białymstoku?

Poszukując mieszkania, najlepiej korzystać jest ze sprawdzonych serwisów z ogłoszeniami. Dobrze kiedy są to strony specjalizujące się w ogłoszeniach dotyczących wyłącznie nieruchomości, a nie sprzedaży różnego rodzaju usług czy przedmiotów. Przykładem takiej strony jest adresowo.pl. Wchodząc na stronę https://adresowo.pl/mieszkania/bialystok/ znajdziesz najnowsze, stale uaktualniane oferty sprzedaży mieszkań w Białymstoku. Nieruchomości w tym mieście możesz wyszukiwać według różnych kryteriów, takich jak dzielnica, liczba pokoi, metraż i cena za metr kwadratowy. Zaletą strony adresowo.pl jest to, że przedstawia przede wszystkim ogłoszenia prywatnych osób, od których bezpośrednio kupisz mieszkanie w korzystnej cenie. Dzięki temu zaoszczędzisz na marży dla biura nieruchomości, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możesz przeznaczyć na urządzenie nowego mieszkania.

Zainteresowany tematem? Chciałbyś przeczytać więcej? Sprawdź!