Reklama

IV Podlaskie Spotkania Bibliotekarzy

Ich celem jest integracja, aktywizacja i doskonalenie. Tegoroczna konferencja przebiega pod hasłem „Bibliotekarz – stadium przypadku”. Uroczyście rozpoczęli ją w czwartek, 22 lutego, dyrektor Gabinetu Marszałka Robert Jabłoński oraz dyrektor Książnicy Podlaskiej Beata Zadykowicz.


– Bardzo dziękuję, że skorzystaliście państwo z naszego zaproszenia. Myślę, że te spotkania są bardzo pożyteczne, a tematyka ciekawa. Pani dyrektor książnicy dziękuję za ich organizację, bo zawsze robi to na najwyższym poziomie. W imieniu marszałka życzę wszystkim zgromadzonym udanego czasu – powiedział Robert Jabłoński.

Podmiot – bibliotekarz

To już czwarta edycja dwudniowej konferencji, podczas której ponad stu bibliotekarzy z naszego regionu wymienia się doświadczeniami i dyskutuje o czytelnictwie.

– Cieszę się, że są z nami te osoby, które od początku uczestniczą w naszych spotkaniach, ale szczególnie serdecznie witam te, które przyjechały do nas pierwszy raz. Zrobimy wszystko, abyście czuli się tutaj jak w domu, bo przecież jesteśmy jedną wielką rodziną bibliotekarzy – mówiła Beata Zadykowicz.

Jak przyznała, w tym roku tematyka forum jest trochę inna, bo skupi się przede wszystkim na odpowiedzi na pytanie: czego potrzebują bibliotekarze?

– Zawsze mówiliśmy o potrzebach czytelników, biblioteki, komunikacji, a tym razem będziemy mówić o sobie – zapowiedziała.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama