IV liga. Warmia strzela, ale nie zawsze trafia

Grajewska Warmia pokonała u siebie Orła Kolno 2 : 0. Bramek mogło być więcej, bowiem gospodarze wyraźnie przeważali i  mieli sporo dobrych okazji.   Tyle, że już pod bramką brakowało skutecznego wykończenia ataków.

Goście wykorzystywali każdą okazję do kontry i w 5 minucie mieli dwa rzuty rożne.

W 7 minucie rajd Dawida Kondratowicza kończy się wybiciem na korner. Za chwilę ten sam piłkarz strzela głową obok słupka. W 18 minucie piękny strzał sprzed linii pola karnego Pawła Kossyka z trudem broni  bramkarz. Podobnych akcji pod bramką Orła było sporo. Tyle, że bez efektu.

Wreszcie w 38 minucie akcję z własnej połowy rozpoczął Filip Chmielewski i podał piłkę do Kossyka. Ten dobrze się przymierzył i strzelił pierwszego gola w tym meczu.

W 44 minucie przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego z ponad 35 metrów popisał się Kossyk, a piłka przelatuje nad poprzeczką. W ostatniej minucie goście zaatakowali i ładnym strzałem zakończył akcję Damian Łazarczyk. Na posterunku był jednak Filip Święciński.

W drugiej połowie szybka kontra gości kończy się strzałem Karola Domurata wprost w bramkarza. Ponownie kilka raz atakował Orzeł. Na szczęście dla gospodarzy nieskutecznie.

W 68 minucie fatalny błąd obrońcy Orła bezlitośnie wykorzystuje Kondratowicz i podwyższa wynik.

Po wznowieniu gry ponownie Kondratowicz przed szansą na bramkę i pudłuje.

Kilka minut później piłka trafia w poprzeczkę gości.

W 75 minucie do bramki nie trafia Marcin Mikucki.

Takich akcji w ostatnich minutach było więcej.

Punkty z Kolnem zostały zdobyte. Teraz przed Warmią bardzo trudny mecz na wyjeździe z ŁKS – em 1926 Łomża. Czy Warmia sprawi niespodziankę?

WJ

WARMIA GRAJEWO – ORZEŁ KOLNO 2 : 0 (1:0).

Bramki: 1 : 0 – Paweł Kossyk 38, 2 : 0 – Dawid Kondratowicz 68.

WARMIA: Święciński – Tuzinowski, Mikucki (76 Węgrzyn), Śleszyński (65 Wójcicki), Kondratowicz, Kossyk, Wojno, Nikolaichuk (65 Randzio), Chmielewski (88 Bukowski), Staniszewki (87 Kukliński), Edison. Trener: Leszek Zawadzki.

ORZEŁ: Falkowski – Łazarczyk (70 Wszeborowski), Sadowski, K. Grala, Prusinowski, Kopańczyk, Jurczyk, Domurat, Kossakowski (80 Zaczkowski), D. Grala, Banach. Trener: Ireneusz Piwko.

Żółte kartki: Tuzinowski, Edison (Warmia) – Łazarczyk, Jurczyk (Orzeł).

Sędziowali: Radosław Jemielity jako główny oraz Marcin Piotrowski i Adam Dąbrowski (Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN).

Widzów: 150(w tym ok. 50 z Kolna).

Artykuł IV liga. Warmia strzela, ale nie zawsze trafia pochodzi z serwisu Podlaski Sport.