Reklama

IV liga, Tur przegrywa po raz szósty

Hetman Białystok – KS Michałowo 0:1

Trzy punkty zdobyte wczoraj na wyjeździe sprawiają, że team z Michałowa z dorobkiem 45 „oczek” zajmuje czwarte miejsce w tabeli IV ligi. 11 maja zespół zmierzy się u siebie z drużyną z Dąbrowy Białostockiej.

Tur Bielsk Podlaski – Sparta Szepietowo 0:1

„W kadrze Tura na  mecz ze Spartą Szepietowo było 14 zawodników.  Trener Bierżyn nie zrobił żadnej zmiany. W obliczu takich kłopotów trudno krytykować drużynę, ale… Fakty są takie, że przegrywamy szóste kolejne spotkanie.
Pierwsza połowa do zapomnienia. W miarę wyrównana, bez fajerwerków. Ze strony Tura najbliżej szczęścia był Szymon Pęza w 32 minucie. W polu karnym ograł rywala, ale strzelając podniósł piłkę i ta przeleciała niewiele nad poprzeczką. Z drugiej strony Damian Plisiuk wyłapał ze dwa celne uderzenia z daleka i to tyle.
Po przerwie więcej konkretów ze strony Tura, więcej dobrych okazji i… gol dla przeciwnika. W 73 minucie dobre prostopadłe podanie uruchomiło wprowadzonego chwilę wcześniej Karola Pruszyńskiego. Bezbłędni dotychczas stoperzy Karol Car i Andrzej Lewczuk nie przecięli toru lotu piłki, a gracz Sparty pokonał Plisiuka strzałem w dalszy róg.

Jeszcze przed tym golem swoją szansę powinien wykorzystać Patryk Stypułkowski, ale w 66 minucie przegrał pojedynek sam na sam.
Okazje na wyrównanie były, zabrakło jednak… szczęścia? Umiejętności?

W 76 minucie bramkarz gości Kamil Dobreńko odbił głową niegroźną piłkę lecącą z naszej połowy, ta trafiła do „Stypuła” w polu karnym, ale bramkarz rzucił się pod nogi Patrykowi i naprawił błąd. W 80 minucie goście mieli okazję na 2:0 – strzał niekrytego napastnika z prawej strony pola karnego Plisiuk odbił na róg. W 85 minucie bramkarz Sparty efektownie przerzucił nad poprzeczką dobre uderzenie Łochnickiego. Na sam koniec Daniłowski główkował celnie po wrzutce z prawej strony, ale kolejna parada Dobreńki pozwoliła zachować gościom czyste konto.

Tur Bielsk Podlaski – Sparta Szepietowo 0:1 (0:0)
Karol Pruszyński 73

Tur: Damian Plisiuk – Krystian Kulikowski, Karol Car, Andrzej Lewczuk, Rafał Kulikowski – Patryk Stypułkowski, Damian Szklarz, Paweł Łochnicki, Paweł Zawadzki, Szymon Pęza – Daniel Daniłowski.

Sparta: Kamil Dobreńko – Mateusz Lisowski, Adam Niemira, Adrian Włoch, Arkadiusz Sawicki, Daniel Fiedorczuk, Adrian Suszczyński, Arkadiusz Wojno (72 Karol Pruszyński), Łukasz Wiśniewski, Wojciech Kowalczyk (59 Emil Gołaszewski), Patryk Fabiszewski (87 Tomasz Jaworowski).

Żółta kartka: Fiedorczuk (Sparta).
Sędziował: Maciej Nowacki (Uhowo).\

Źródło: Tur Bielsk Podlaski

Wissa Szczuczyn – MKS Mielnik 3:0  walkower
MKS Mielnik nie przyjechał na mecz ze względu na brak możliwości skompletowania kadry meczowej.

Pozostałe wyniki kolejki

KS Śniadowo – MOSP Białystok 2:6

Biebrza Goniądz – Magnat Juchnowiec  1:0

Cresovia Siemiatycze – KS Wasilków 0:1

Dąb Dąbrowa Białostocka – Wigry II Suwałki 0:5

Tabela: podlaskapilka.pl