IV liga. Tur przegrywa, a inni…

“Zaczęło się obiecująco. Już pierwsze nasze poważniejsze zagrożenie przyniosło bramkę. Stypułkowski cofnął się po piłkę do linii środkowej. Minął kilku rywali i dziubnął do stojącego tuż przed szesnastką Kacprowskiego. Janek przymierzył świetnie w okno, dając nam prowadzenie. Trzeci gol w sezonie.

Wyrównanie stało się niedługo potem. Obrońca gospodarzy podprowadził piłkę kilkadziesiąt metrów i dograł w pole karne do Tomczyka. Ten naciskany przez dwóch stoperów i bramkarza nie oddał strzału, ale zdołał zagrać na lewo do Malewskiego. Ten pozbawiony krycia miał już łatwe zadanie.

Przez pozostałe ponad 70 minut mieliśmy flashbacki z meczu kilka miesięcy temu. Mimo przewagi w posiadaniu brakowało konkretów. Najbliżej był jak zwykle aktywny Stypułkowski, który w 40 minucie uderzył z okolic narożnika szesnastki. Golkiper rywali wyjął piłkę lecącą w górny róg bramki.

Czym bliżej końca, tym gospodarze szybciej i sprawniej wychodzili do kontr. I w 87 minucie objęli prowadzenie.   Kryński wybiegł sam na sam i strzelił obok Plisiuka. W doliczonym czasie Cresovia miała jeszcze rzut karny za zagranie ręką Onacika.

Wykorzystała go i było po zawodach.

Cresovia Siemiatycze – Tur Bielsk Podlaski 3:1 (1:1)

Marcin Malewski 17, Konrad Kryński 87, Kamil Tomczyk 90+3-karny – Jan Kacprowski 4″

Jak zatem wygląda sytuacja w IV lidze?

Trzy ekipy bez straty punktów. Nie dziwi, że są to Ruch Wysokie Mazowieckie i Olimpia Zambrów.  Oni grali przecież w III lidze. Ale trzecią drużyną jest czwartoligowy beniaminek KS Grabówka!

Wyniki 4. kolejki KEEZA IV ligi:

4 września (sobota)

KS Michałowo – Hetman Białystok 4:0 (Kacper Szadłowski 64, Kevin Kiersnowski 79, Mateusz Butkiewicz 82, Szymon Sakowicz 90+3)

Warmia Grajewo – Olimpia Zambrów 1:3 (Łukasz Wojno 81 – Kamil Zalewski 48, Rafał Kalinowski 51, Patryk Malinowski 56)

Promień Mońki – ŁKS Łomża 2:1 (Damian Purta 32, Jakub Chojnowski 45+2 – Patryk Szymański 41)

Orzeł Kolno – Ruch Wysokie Mazowieckie 1:3 (Robert Brzeziński 81 – Łukasz Grzybowski 57, 63, Patryk Pasko 75)

5 września (niedziela)

MOSP Białystok – KS Grabówka 1:2 (Kamil Buchowski 8 – Maciej Kurcewicz 6, Michał Domański 73)

Cresovia Siemiatycze – Tur Bielsk Podlaski 3:1 (Marcin Malewski 17, Konrad Kryński 87, Kamil Tomczyk 90+3 – Jan Kacprowski 4)

Krypnianka Krypno – KS Wasilków 1:1 (Jakub Masłowski 55 – Łukasz Rybakowski 38)

Sparta Szepietowo – Czarni Czarna Białostocka 2:1 (Michał Czarnecki 3, 19 – Bartłomiej Żuberek 44)

Info za: Tur Bielsk Podlaski/facebook