IV liga. Po 8 kolejce

Liderem jest Olimpia. Drużyna z Zambrowa znów pewnie wygrywa. Hat trickiem w meczu z Orłem Kolno popisał się Kamil Zalewski.

Wicelider tabeli Ruch Wysokie Mazowieckie rozbija Hetmana Białystok. Hetman więc nadal bez jednego punktu.

Trzecia w tabeli KS Grabówka. Jest to beniaminek IV ligi. Ale radzi sobie naprawdę znakomicie.

W Michałowie niewiele brakowało, aby gospodarze pokonali ŁKS Łomża. ŁKS strzelił wyrównującą bramkę, w doliczonym czasie.

Niespodzianką była przegrana Tura Bielsk Podlaski z MOSP Białystok.

„Tyle straconych goli, bo bardzo przeciekała nasza defensywa. Gospodarze znaleźli na nią sposób w postaci piłek za linię obrony do szybkich graczy z przodu.” –  skomentował na swoim profilu Tur.

Efektownie przełamali fatalną passę spotkań bez zwycięstwa piłkarze grajewskiej Warmii wygrywając w sobotnie popołudnie 5 : 0 z Cresovią Siemiatycze. Ich zwycięstwo nie podlegało dyskusji, a mogło być jeszcze wyżej, bo miejscowi zmarnowali kilka kolejnych dobrych okazji do zdobywania bramek.

Od początku spotkania gospodarze pokazali, że chcą wygrać. Już w 3 minucie Łukasz Wojno zagrywa w pole karne, ale Dawid Kondratowicz słabo strzela nad poprzeczką. Kilka minut później Kondratowicz przedziera się prawą stroną i strzela tuż obok słupka. W 13 minucie groźnie pod bramką Warmii. Zagranie w pole karne Marcina Malewskiego pewnie wyłapuje Filip Święciński.

W 26 minucie wielkie zamieszanie w polu karnym gości przytomnie wykorzystuje Mateusz Tuzinowski wbijając piłkę do siatki.

W 32 minucie piękne zagranie Filipa Chmielewskiego świetnie wykorzystuje Rafał Hołtyn podwyższając wynik. Po wznowieniu gry goście mieli dobrą okazję w 37 minucie, ale strzał Jakoba Jeleszuka pewnie broni bramkarz.

Po przerwie kolejne ataki gospodarzy. W 57 minucie wielkie zamieszanie przed bramką gości. Jednak Łukasz Domurat nie trafia do bramki, a Kondratowicz nie wykorzystał odbitej piłki. Kilka minut później trzecią bramkę strzela bardzo dobrze grający w sobotę Wojno wykorzystując podanie z lewej strony Pavlo Nikolaichuka. Po trzech minutach kolejny gol. Tym razem dobrym podaniem popisał się Albert Staniszewski, a Kondratowicz tylko dopełnił formalność. Od tego momentu jeszcze kilka razy gospodarze mieli okazje do zmiany wyniku. Zabrakło jednak skuteczności jak np. po strzale Domurata czy strzale w słupek Damiana Węgrzyna. Goście mieli dobrą okazję do zdobycia honorowej bramki tuż przed końcowym gwizdkiem, bo po strzale Gierasimiuka piłka przeszła  tuż obok słupka. W ostatniej minucie gości dobił Paweł Kossyk, który minął obrońców i w sytuacji sam na sam z bramkarzem skutecznie posłał piłkę do siatki i sędzia nawet już nie wznawiał gry.

Teraz w kolejnych meczach z Czarnymi Czarna Białostocka i z Promieniem Mońki trzeba  zdobywać kolejne punkty i pokazać, że można grać dobry futboli awansować w tabeli.

WJ

WARMIA GRAJEWO – BRESOVIA SIEMIATYCZE 5 : 0 (2:0).

Bramki: 1: 0 – Mateusz Tuzinowski, 2 : 0 – Rafał Hołtyn, 3 : 0 – Łukasz Wojno, 4 : 0 – Dawid Kondratowicz, 5 : 0 – Paweł Kossyk.

WYNIKI 8. KOLEJKI
Promień Mońki – Krypnianka Krypno 2:3 (2:3).
Bramki: 0:1 – Ciereszko (11), 0:2 – Ciereszko (25), 1:2 – Odyjewski (28), 1:3 – Stachurski (39), 2:3 – Stachelek (42).

Czarni Czarna Czarna Białostocka – KS Grabówka 0:1 (0:1). Bramka: 0:1 – Kalinowski (28).

Orzeł Kolno – Olimpia Zambrów 1:4 (1:2). Bramki dla Olimpii: Kamil Zalewski – 3 (14, 74 i 79), Grochowski (23).

Hetman Białystok – MKS Ruch Wysokie Mazowieckie 0:6 (0:3). Bramki: Ziniewicz – 3, Borkowski, Wójcik, Piszczatowski.

KS Michałowo – ŁKS1926 Łomża 3:3 (1:1). Bramki: 1:0 – Kiersnowski (9), 1:1 – Maćkowski (21-karny), 1:2 – Maćkowski (47), 2:2 – Grabowski (58), 3:2 – Grabowski (70), 3:3 – Sokołowski (90).

MOSP Białystok – Tur Bielsk Podlaski 4:2 (2:1). Bramki: 1:0 – Karol (4), 1:1 – Stypułkowski (19), 2:1 – Leonowicz (35), 2:2 – Kacprowski (46), 3:2 – Karol (55), 4:2 – Dojlida (90).

Sparta 1951 Szepietowo – KS Wasilków 1:2.