Reklama

IV East Design Days. Spotkajmy się przy stole

Dr hab. arch. Aleksander Asanowicz, prof. PB, dziekan Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej przypomniał, że pierwsza edycja wydarzenia była inicjatywą wewnętrzną, dlatego i jej skala była dużo skromniejsza. Wynikała z potrzeby pokazania prac studentów architektury. Zeszłoroczna, mimo pandemii, była już przygotowana z rozmachem, wieloma panelami i wydarzeniami towarzyszącymi. Cieszyła się dużą popularnością.

– A teraz będzie jeszcze lepiej niż w roku ubiegłym. Mamy doskonałe hasła: „Spotkajmy się przy stole”. Rok temu była to „Integracja”. Oba nas dopingują, abyśmy wszyscy pracowali na rzecz województwa – zapowiedział dziekan dziękując marszałkowi za wsparcie inicjatywy.

Siłą tego województwa są jego mieszkańcy

– To bardzo ważny projekt, ciekawe tematy paneli. Jak chociażby drewno w historii, kulturze i gospodarce, które było również tematem ekspozycji naszego województwa podczas Wystawy Światowej Expo 200 w Dubaju. I okazało się dużym sukcesem – mówił Artur Kosicki.

Zapowiedział też, że w kolejnych edycjach Województwo Podlaskie również chętnie weźmie udział, ponieważ East Design Days to doskonała okazja, by pokazać podlaskie atuty.

– Zawsze powtarzam, że siłą tego województwa są jego mieszkańcy. To dzięki nim województwo tak pnie się w górę – stwierdził.

Cztery bloki tematyczne

Przez dwa dni IV East Design Days w hali Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej toczyć się będą debaty i spotkania pogrupowane w czterech blokach tematycznych:

  • Drewno – architektura przyszłości?
  • Food Design
  • Talenty przyszłości
  • Design i konkurencyjność

Zaplanowane są również spotkania z przedstawicielami środowisk młodzieżowych, twórcami przebojowych startupów, młodymi przedsiębiorcami czy specjalistami od nowoczesnego marketingu.

Ukoronowaniem bloku Food Design będzie Kolacja Food Design, którą przygotują kulinarni mistrzowie. Wśród imprez towarzyszących zaplanowano również m.in. rozstrzygnięcie  konkursu „Drewno w architekturze” oraz koncert formacji PRO8L3M. W trakcie wydarzenia odbędzie się także wiele wystaw.

– Niektóre z punktów tworzą się do ostatniej chwili – przyznał dr arch. Adam Jakimowicz, prodziekan ds. rozwoju i współpracy Wydziału Architektury PB.

Podkreślił, że podczas East Design Days nasz region zaprezentuje to, co ma najlepszego, ale sami również będziemy uczyć się od innych. W panelach wezmą bowiem udział również uznani twórcy, projektanci, architekci z całego świata.

– Zapraszamy do stołu. 25 i 26 listopada serce tego regionu zabije tutaj – dodała Elwira Horosz, projektantka mody i stylistka.

Więcej na stronie East Design Days.

Barbara Likowska-Matys
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Mateusz Duchnowski

Reklama