Reklama

IV East Design Days 2021. Spotkajmy się przy stole

Organizuje je właśnie Wydział Architektury PB wraz z firmami oraz instytucjami z regionu północno-wschodniej Polski. Wstęp wolny. Większość debat i wydarzeń IV East Design Days będzie transmitowana w sieci.

– To tutaj, jak nigdzie indziej, ukazujemy, jak istotne dziedziny aktywności ludzi – wzornictwo, sztuka, technologie i biznes – przenikają się – podkreślił dr inż. arch. Adam Jakimowicz, prodziekan ds. rozwoju i współpracy Wydziału Architektury PB.

–  Spotkajmy się przy stole to metafora – dodał Andrzej Parafiniuk, konsul honorowy Republiki Finlandii, przedstawiciel Fundacji Grupy Unibep UNITALENT. – Przy stole rozmawiamy o różnych ważnych sprawach dotyczących nas wszystkich. W tym roku przy okazji IV East Design Days chcemy rozmawiać głównie o pasjach, rozwoju, postawach przedsiębiorczych, pokazywać przedsiębiorców, którym się udało i którzy mogą być inspiracją dla innych.       

Dlatego w programie imprezy znalazło się miejsce i na prezentację firm tworzących design, ale i historię biznesu – jak 170-letni Wedel, jak również debata z młodzieżą o edukacji w pandemii i prezentacje młodych przedsiębiorców, którzy zamienili pasję w funkcjonujące firmy.

Ciekawym elementem programu będą debaty i pokazy dotyczące tematyki food design.

Dyskusje i prezentacje pogrupowane zostały w czterech blokach tematycznych:

  • Drewno – architektura przyszłości?
  • Food Design
  • Talenty przyszłości
  • Design i konkurencyjność

Szczegółowe informacje będzie można odnaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

źródło i fot.: Politechnika Białostocka
oprac.: Barbara Likowska-Matys

Reklama