Reklama

Internetowy dzielnicowy

  Od dzisiaj mieszkańcy białostockich osiedli Słoneczny Stok, Zielone Wzgórza i Leśna Dolina będą mogli skorzystać z pomocy dzielnicowych nie wychodząc z domu. Na służbie pojawili się „i-dzielnicowi”.

  Odwiedziny policjanta, telefon, list lub wizyta w komisariacie, to jedyne dotychczas sposoby kontaktu z dzielnicowym. W blokach Spółdzielni Mieszkaniowej „Słoneczny Stok” mieszka około 50 tys. białostoczan. Wiadomo, że z każdym dniem przybywa wśród nich użytkowników internetu, ale równie wielu z pewnością nie miało nigdy okazji poznać własnego dzielnicowego. Nie każdy też chce kontaktować się z policją o czym doskonale wie zarówno sama Policja jak i prezes Spółdzielni Jerzy Cywoniuk.

  Komendant Miejski Policji Jarosław Stankiewicz w blasku fleszy podpisał z prezesem Spółdzielni porozumienie, dzięki któremu mieszkańcy osiedla bez żadnych kosztów będą mogli kontaktować się przez internet z Policją. Z tej formy pomocy dzielnicowego będą mogli skorzystać tylko zarejestrowani użytkownicy specjalnego Forum. Dzielnicowy Marcin Kozioł demonstrował dziennikarzom w jaki sposób mieszkańcy osiedla będą mogli kontaktować sie z Policją. Rejestrując się na forum https://www.saapos.net/dzielnicowy/index.php łatwiej będzie im zadbać o własne bezpieczeństwo, a jeśli program wypali, następne w kolejce jest osiedle Dziesięciny.

https://www.bstok.pl/up/news/1037_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1037_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1037_3.jpg

Reklama