Reklama

Internet na kołach

 Nietypowe wehikuły zaparkowały we wtorek przed Podlaskim Urzędem Wojewódzkim. N@utobus będzie podróżował po Podlasiu, szkoląc wszystkich chętnych z praktycznych możliwości wykorzystania internetu. Już 1 marca można go odwiedzić pod Ratuszem.

 N@utobus do zaprezentowania możliwości internetu wykorzystuje najnowocześniejsze technologie. Praktycznie może dotrzeć w każde miejsce naszego województwa i łączami satelitarnymi nieść internet pod przysłowiowe strzechy. O konieczności korzystania z sieci są w pełni przekonane władze rządowe i samorządowe. Województwo podlaskie jest dobrze postrzegane w Polsce w dziedzinie popularyzacji internetu. To u nas zainaugurowany został program „Ikonka”, polegający na uruchomieniu punktów powszechnego dostępu do sieci w bibliotekach publicznych wszystkich gmin województwa. Także portal „Wrota Podlasia” stawiany jest za wzór innym województwom.

 N@utobus jest programem szkoleniowym, którego celem jest kształtowanie świadomości technologicznej społeczeństwa. Wojewoda Paszkowski przypomniał, że od zaangażowania samorządów będzie zależało, gdzie pojawi się przewoźny internet, kto weźmie udział w szkoleniach i czego będą one dotyczyły. N@utobus 1 marca stanie pod Ratuszem, a w sobotę na placu przed Filharmonią. W poniedziałek ruszy w teren. Na początek zaparkuje przy zespole szkół w Czarnej Wsi Kościelnej. https://www.bstok.pl/up/news/1096_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1096_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1096_3.jpg

Reklama