Reklama

Inauguracja Uniwersytetu Bezpiecznego Seniora

„Rok akademicki” rozpoczęło 56 seniorów z regionu. To uczestnicy pilotażowego projektu realizowanego przez Województwo Podlaskie i Komendę Wojewódzką Policji. We wtorek, 28 marca, w Książnicy Podlaskiej, odebrali oni indeksy z rąk marszałka Artura Kosickiego oraz podinsp. Tomasza Waszczuka, Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Białymstoku.


– Cieszę się, że ta inicjatywa się zmaterializowała i wchodzimy w rok akademicki. Mam nadzieję, że będzie się wam dobrze studiowało, a jesteście wymagającymi studentami ze względu na waszą wiedzę i doświadczenie życiowe – mówił do zgromadzonych w Książnicy seniorów marszałek Kosicki dziękując partnerom projektu i wszystkim, którzy się w tę inicjatywę zaangażowali. – Mam nadzieję, że program akcji będzie państwu odpowiadał.

Artur Kosicki podkreślił też, że uniwersytet to inicjatywa Rady Seniorów działającej przy Marszałku Województwa Podlaskiego, a pierwsza jego edycja ma charakter pilotażowy, będzie więc służyć opracowaniu optymalnej formuły i poruszanych zagadnień.

– Dziękuję, że chcecie uczestniczyć w tym projekcie. Mam nadzieje się, że dzięki tym spotkaniom zyskacie oprócz wiedzy także nowe znajomości – mówił z kolei podinsp. Tomasz Waszczuk.

W sumie w ramach projektu przygotowano 7 „przedmiotów”. Będą poruszane zagadnienia związane m.in. z oszustwami i kradzieżami na szkodę osób starszych, profilaktyką i zdrowym stylem życia, zasadami udzielania pierwszej pomocy, świadomym podpisywaniem umów cywilnych i finansowych, czytelnictwa, filatelistyki i dyskryminacji osób starszych. Udział w każdym z nich zakończy uzyskanie pieczątki w indeksie.

– Jestem zwolenniczką uczenia się przez całe życie. Nigdy nie jest za mało wiedzy. Trzeba znaleźć takie ścieżki, z których możemy jak najwięcej wynieść i wykorzystać do tego, żeby żyć aktywnie, mądrze i bezpiecznie – zaznaczyła Grażyna Czajkowska, jedna ze słuchaczek uniwersytetu, członkini Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama