Reklama

Inauguracja roku akademickiego na WSFiZ w Białymstoku z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Turystyki

Nowy rok akademicki dla WSFiZ jest wyjątkowy nie tylko z okazji jubileuszu – od października do jej struktur została włączona Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki – jedyna uczelnia w regionie kształcącą nauczycieli wychowania fizycznego. Ta „fuzja” oznacza ich wspólne funkcjonowanie pod nazwą: Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku, z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Turystyki.

Połączenie uczelni ma zwiększyć możliwości kreowania atrakcyjnej oferty dydaktycznej skierowanej do przyszłych studentów oraz profesjonalizacji rozwoju kadr naszego regionu. W perspektywie przewidywane jest uruchomienie nowych kierunków studiów.

W tym roku w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku, z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Turystyki naukę rozpoczyna 400 studentów, a łącznie na uczelni kształci się ich 1400.

W uroczystości uczestniczyli również m.in. metropolita białostocki abp Józef Guzdek, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, przedstawiciele kościoła prawosławnego, władze podlaskich uczelni, samorządowcy, podlascy parlamentarzyści i studenci.

Aneta Kursa
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: WSFiZ

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama