Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wielkoformatowa i edukacyjna wystawa fotografii „DZIECI ŚWIATA” Elżbiety DZIKOWSKIEJ w BIAŁYMSTOKU

8 maja - 27 maja

Alfa Centrum postanowiło podarować białostockim dzieciom wielkoformatową i edukacyjną wystawę fotografii « Dzieci Świata » cenionej podróżniczki, Elżbiety Dzikowskiej, przemierzającej od wielu już lat kontynenty, znanej wszystkim widzom, m.in., z legendarnego programu Pieprz i Wanilia, zrealizowanego dla TVP wraz z Tonym Halikiem.

W dniach 08-27 maja 2023, białostockie dzieci będą mogły zaprzyjaźnić się ze swoimi rówieśnikami z różnych stron świata w przestrzeni Alfa Centrum. Wystawa jest ogólnodostępna i nieodpłatna. Wystawie towarzyszy konkurs plastyczny « Mój przyjaciel z dalekiego świata » dla dzieci w wieku od lat 6 do 15, organizowany przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 10 im. Izabeli Branickiej. Regulamin konkursu: www.sp10.bialystok.pl

« Dzieci Świata » to kolejna wystawa po « Uśmiechu Świata » przepełniona różnorodnością kulturową, empatią, wiarą i nadzieją, z niezwykłą wnikliwością prezentująca dolę i niedolę najmłodszych mieszkańców naszego globu, a przede wszystkim tych z Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej. Jak pisze autorka w albumie « Dzieci w fotografii Elżbiety Dzikowskiej »: „Tam się dzieci rodzi najwięcej, tam ich los jest najtrudniejszy, ale tak samo jak w Polsce kochają swe dzieci tamtejsi rodzice, tak samo pragną by ich przyszłość była lepsza. Chciałabym, aby (…) polskie dzieci zaprzyjaźniły się z przedstawionymi na moich fotografiach rówieśnikami.”

Dzieci w fotografiach Elżbiety Dzikowskiej najczęściej żyją w biedzie, bez możliwości nauki, od najmłodszych lat pracując, aby wspomóc rodziców, opiekują się młodszym rodzeństwem, niejednokrotnie głodują. Pomimo wielu trosk i przeciwieństw losu starają się znaleźć czas na zabawę i dzielą się z nami tym, co mają najcenniejsze, uśmiechem, który jest najkrótszą drogą do serca.

Organizatorzy mają nadzieję, że wydarzenie będzie okazją do zwrócenia uwagi na problemy i potrzeby dzieci w najdalszych zakątkach świata, a jednocześnie impulsem do niesienia Im pomocy.

Wystawa fotografii « Dzieci Świata » Elżbiety Dzikowskiej została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku i UNICEF Polska.

Serdecznie zapraszamy!

 

Szczegóły

Początek:
8 maja
Koniec:
27 maja
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Alfa Centrum
ul. Świętojańska 15
Białystok, 15-277
+ Google Map
Telefon:
85 876 23 55