Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Weekend seniora z kulturą” w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku

1 października godz.10:00 - 16:00

Free

Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Weekend seniora z kulturą”. W jej ramach – w sobotę, 1 października – seniorzy będą mogli bezpłatnie zwiedzić wystawę „Impresje baletowe” Joanny Sawickiej.

Kampania „Weekend seniora z kulturą” skierowana jest do osób powyżej 60. roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

Balet na fotografiach

Na prezentowanych na wystawie „Impresje baletowe” pracach tancerki z Ogniska Baletowego prowadzonego przez Oksanę Prus są przedstawione w eteryczny, zwiewny sposób. Ich zdjęcia przeplatają się z motywami roślinnymi i naturą.

Skąd pomysł na takie przedstawienie tematu?

– Taniec fascynuje mnie od dłuższego czasu. Chciałam pokazać ruch i piękno ciała podczas tańca. Z kolei balet kojarzył mi się z przyrodą, pięknem i kolorem. Stąd pomysł, by naturę wpleść do baletowego cyklu fotografii. Mam nadzieję, że na tych zdjęciach młode tancerki się sobie spodobają – mówi Joanna Sawicka, autorka zdjęć.

Wystawę „Impresje baletowe” seniorzy będą mogli obejrzeć 1 października (sobota) w godz. 10.00-16.00. Ekspozycja jest prezentowana w sali wystawowej Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku (ul. Jana Kilińskiego 13, II piętro). Wstęp jest bezpłatny.

O autorce wystawy

Joanna Sawicka jest Członkiem Rzeczywistym Fotoklubu RP, od wielu lat członek Stowarzyszenia Fotograficznego „Przeciw Nicości” im. Mieczysława Wielomskiego, Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego – BTF, a także Ogólnopolskiej Fotograficznej Grupy Twórczej ART FOKUS 13.

Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Laureatka wielu konkursów fotograficznych. Z chęcią uczestniczy w plenerach, warsztatach czy spotkaniach fotograficznych, ponieważ nic tak nie inspiruje jak osobista rozmowa z ciekawymi ludźmi, oddanymi tej samej pasji.

Akcja „Weekend seniora z kulturą”

W dniach 1-2 października 2022 roku po raz dziewiąty w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą” – akcja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Dzięki akcji seniorzy będą mieli okazję dowiedzieć się i zobaczyć, jak wiele do zaoferowania mają działające w ich okolicy placówki kultury. Wśród bezpłatnych lub płatnych symboliczną złotówkę propozycji są m.in. oprowadzania po muzeach, spacery tematyczne, wystawy, spektakle, projekcje filmów, koncerty, warsztaty, spotkania autorskie, prelekcje, a nawet zajęcia gimnastyczne i taneczne oraz podróże w świecie wirtualnym.

Szczegóły

Data:
1 października
Godzina:
10:00 - 16:00
Koszt:
Free
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,
Witryna internetowa:
https://dksrodmiescie.pl/aktualnoscii/weekend-seniora-z-kultura-w-domu-kultury-srodmiescie/

Miejsce wydarzenia

Dom Kultury Śródmieście
ul. Jana Kilińskiego 13
Białystok, 15-001
+ Google Map
Telefon:
85 741 65 17