Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

WAKACYJNY MARATON GROZY W KINIE HELIOS ALFA!

22 lipca godz.23:00 - 23 lipca godz.07:00

Nocne Maratony Filmowe zapraszają na noc obezwładniającej grozy z aż dwiema premierami! Na początek najnowszy horror Davida Cronenberga „ZBRODNIE PRZYSZŁOŚCI” i dalej wciągający „PODZIEMIE STRACHU”.

22 lipca, środek wakacji, pełnia lata, błogi sielankowy nastrój, idealne warunki na przeżycie nocy pełnej… OBEZWŁADNIAJĄCEJ GROZY!!! W ciągu jednej nocy pokażemy cztery horrory, po których jeszcze długo będziecie chcieli zasypiać przy włączonym świetle. Na początek najnowszy film Davida Cronenberga „ZBRODNIE PRZYSZŁOŚCI” z Viggo Mortensenem i Kristen Stewart w rolach głównych. Drugą premierą tej nocy będzie wciągające w mroczną otchłań „PODZIEMIE STRACHU”! Po chwili przerwy poczucie grozy będzie tylko narastać w „DWELLING”, by osiągnąć szczyt nad ranem, w „THE CANAL”. Czy jesteście na to gotowi?

Start: 22.07.2022 godz. 23:00

Zagramy:

– ZBRODNIE PRZYSZŁOŚCI (PREMIERA!)

– PODZIEMIE STRACHU (PREMIERA!)

– DWELLING

– THE CANAL

 

Ceny biletów:

Przedsprzedaż + 7 dni do seansu: 29 zł

Przedsprzedaż 1-7 dni do seansu: 33 zł

W dniu seansu: 37 zł

Opisy filmów:

ZBRODNIE PRZYSZŁOŚCI (napisy)

Głębokie zanurzenie w niezbyt odległej przyszłości, w której ludzkość uczy się dostosowywać do swojego syntetycznego otoczenia. Ta ewolucja przenosi ludzi poza ich naturalny stan i przechodzi w metamorfozę, która zmienia ich biologiczny skład.

PODZIEMIE STRACHU (napisy)

Keira Woods, jej mąż Brian, nastoletnia córka Ellie i młodszy syn Steven przeprowadzają się z Dublina na irlandzką wieś wysoko w górach Wicklow do starej gotyckiej rezydencji o nazwie „Dom Xáos”.

Pewnego wieczoru, kiedy córka Keiry – Ellie, przebywa sama w domu nastąpiła awaria prądu. Jej matka poleca jej przez telefon sprawdzić korki w skrzynce z bezpiecznikami znajdującej się w podpiwniczeniu domu. Ellie schodząc, żeby nie spaść liczy każdy z dziesięciu stopni schodów. Chwile później telefon zostaje przerwany. Po powrocie Keiry i jej męża do domu okazuje się, że Ellie zniknęła.

DWELLING (napisy)

Ellie będąca główną bohaterką decyduje się na powrót do rodzinnego domu, w którym przed laty w wyniku tajemniczego pożaru zginęła jej matka, a siostra postradała zmysły, trafiając tym samym do szpitala psychiatrycznego.

Dom będący świadkiem okultystycznych rytuałów, staje się rodzajem łącznika pomiędzy światami – tym obecnym rzeczywistym „tu i teraz”, oraz tym „po” czyli miejscem, do którego trafiamy po śmierci. A co jeśli istnieje coś pomiędzy nimi, rodzaj niezdefiniowanej czasoprzestrzeni… Tylko kto ją zamieszkuje? Kim jest przedziwna, niematerialna postać mrocznego zabójcy, którego Ellie widziała jako dziecko? Wszystkie te pytania, dziwne sny i mgliste wspomnienia składają się na chwilami deliryczny, bardzo mroczny obraz teraźniejszości będący we władaniu przeszłości, która nie daje o sobie zapomnieć.

THE CANAL (napisy)

David, ustatkowany archiwista wiódł spokojne życie. Wszystko diametralnie zmienia się, gdy spada na niego podejrzenie, że ukochana żona Alice ma romans z jednym ze swoich klientów. Poukładany świat staje się nieznany, a to co uważał za białe jest teraz czarne. Pewnego dnia koleżanka z pracy daje Dawidowi taśmę do zarchiwizowania. Zaciekawiony David zaczyna ją przeglądać. Odkrywa, że dom, w którym mieszka to miejsce brutalnego morderstwa popełnionego w 1902 roku. Do nadwyrężonego umysłu Dawida wkrada się małymi krokami rodzaj obsesji. Już nie tylko prawdziwy romans żony zaszczuwa jego myśli, ale i coraz mocniejsza chęć odkrycia prawdy o tym co w domu wydarzyło się przed laty. Myśl z początku niewinna staje się coraz bardziej fanatyczna i absorbująca. Romans wychodzi na jaw, kilka dni po tym żona znika bez wieści. Jedynym i głównym podejrzanym staje się David, którego myśli coraz mocniej zjada przekonanie o tym, że za wszelkim złem jakie dzieje się w domu kryje się demon, siła nadprzyrodzona. Nic nie jest takie jak uprzednio. W majakach makabrycznych wizji i obrazów trudno odróżnić prawdę od fałszu. To Demon, obłęd, czy coś jeszcze bardziej mrocznego?

Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.

Zapraszamy do zakupu biletów w aplikacji Helios, kasach kin i na stronie www.helios.pl w zakładce: PROJEKTY SPECJALNE

Szukaj nas na FB http://www.facebook.com/Nocne Maratony Filmowe

Szczegóły

Początek:
22 lipca godz.23:00
Koniec:
23 lipca godz.07:00
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
http://www.helios.pl/nmf_wakacyjny

Miejsce wydarzenia

Kino Helios Białystok Alfa
ul. Świętojańska 15
Białystok, 15-227 Polska
+ Google Map
Telefon:
85 741 13 56
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Organizator

Kino Helios
Telefon:
516258879
Zobacz witrynę: Organizator