Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Święto Ulicy Jana Kilińskiego w Białymstoku

28 maja godz.12:00 - 17:00

Święto Ulicy Jana Kilińskiego organizowane jest cyklicznie przez Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku. W tym roku odbędzie się 28 maja (niedziela) w godz. 12:00-20:00.

Muzyczny „Czar lat 30.”

Tegorocznym tematem przewodnim są lata 30. XX wieku. Charakter wydarzeniu nadadzą liczne występy muzyczne i taneczne przygotowane przez uczestników zajęć Domu Kultury „Śródmieście”: instrumentalistów, wokalistki, Ognisko Baletowe, Chór „Squillo” oraz Zespół Muzyki i Tańca Dawnego „Capella Antiqua Bialostociensis”. Następnie do wspólnej zabawy zaprosi zespół Zimne Dranie, który oczaruje publiczność muzyką „na żywo” z okresu lat 30. Wydarzenie zakończy „Potańcówka pod parasolami”, na którą zaprasza Prezydent Miasta Białegostoku.

Konkurs na stylizację modową

Stylizacje modowe z lat 30. zaprezentują uczniowie ZSTiO z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku podczas pokazu mody w przestrzeni ulicy Kilińskiego. Dodatkowe inspiracje modowe będzie można odnaleźć na wystawie ubioru inspirowanego okresem lat 30. w Domu Kultury „Śródmieście”, którą instytucja przygotowała we współpracy z Galerią im. Sleńdzińskich. Każdy z uczestników wydarzenia ma szansę wcielić się w stylistę i zaprezentować własną kreację w stylu lat 30. dzięki konkursowi na stylizację modową. Najlepsze pomysły zostaną wyróżnione i nagrodzone.

Zwiedzanie wystaw oraz Pałacyku Gościnnego, warsztaty artystyczne, zabytkowe auta i wiele innych atrakcji

W wydarzeniu biorą udział m.in.: Muzeum Wojska, Galeria Sztuki Marchand, Galeria im. Sleńdzińskich, Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, SLJEDZIK sklep z pamiątkami, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku  oraz okoliczne kawiarnie i restauracje: KOKU Sushi, Maison du Café, Fly High Coffee & Food. W każdym z tych miejsc czekają atrakcje przygotowane specjalnie z okazji święta urokliwej białostockiej ulicy – Jana Kilińskiego. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Więcej informacji na stronie internetowej Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku.

 

Szczegóły

Data:
28 maja
Godzina:
12:00 - 17:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

ul. Kilińskiego
ul. Jana Kilińskiego 9
Białystok, Podlaskie 15-089 Polska
+ Google Map