Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z życiem i twórczością poetki Anny Świrszczyńskiej

21 września godz.16:30

zł45

Spektakl ,,Jestem baba" to opowieść o wielkiej kobiecej sile, która ze smutku tworzy radość, z cierpienia miłość, a z mroku światło. Jego bohaterką jest artystka, której zapewne nie znacie, a dziś może być wielką inspiracją. Białostoczanka i aktorka zarazem, Katarzyna Faszczewska, podjęła się wyciągnięcia tej postaci z mroku historii. Otwiera nam oczy i niesie radość, tym razem w ramach I Forum Kobiet Podlasia! Czy wiecie, że historia kryje w sobie bohaterkę, której nie znamy? Bohaterkę z minionego wieku, która szczególnie dziś może być wielką inspiracją? Bohaterkę, artystkę, która kochała życie mimo wszystko i za wszystko? Spektakl "Jestem baba" to spotkanie z życiem i twórczością poetki Anny Świrszczyńskiej. To opowieść o wielkiej kobiecej sile, która ze smutku tworzy radość, z cierpienia miłość, a z mroku światło.

Dzieciństwo Anny Świrszczyńskiej przypadło na pierwszą wojnę światową, młodość na powstanie warszawskie, a większość życia na komunistyczny PRL. Żyła w trudnej rzeczywistości. Otarła się o śmierć. Przeszła wiele kryzysów, ale zawsze "brała ją szalona radość, że żyje". O tej szalonej radości życia, o dostrzeganiu światła w mroku chcemy opowiedzieć. Julian Tuwim wspierał poetkę na początku drogi artystycznej. Czesław Miłosz napisał o niej książkę. Wydała kilka tomików poezji, a mimo to jej twórczość nie jest powszechnie znana. Czas najwyższy to zmienić.

Występuje: Katarzyna Faszczewska – absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, aktorka, autorka scenariusza, białostoczanka.
Reżyseria: Anna Gryszkówna – reżyserka i aktorka Teatru Narodowego w Warszawie.
Scenografia: Kasia Polak – studentka Wydziału Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Muzyka: Aga Ozon, Adrian Kieroński.
Produkcja: Nie Teatr/ Katarzyna Faszczewska.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Szczegóły

Data:
21 września
Godzina:
16:30
Koszt:
zł45
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.kupbilecik.pl/baza/10988/Jestem+baba.+Rzecz+by%C4%87+mo%C5%BCe+o+Annie+%C5%9Awirszczy%C5%84skiej/?utm_source=pp&utm_medium=398

Miejsce wydarzenia

NIETeatr
ul. Sienkiewicza 4
Białystok, Podlaskie 15-092 Polska
Telefon:
667 922 939
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia