Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

South Side Blues w największych przebojach Breakout i Tadeusza Nalepy

25 czerwca godz.20:00

zł30.00

South Side Blues
Formacja bluesowa reaktywowana po prawie 20 latach. Wcześniej zespół powstał w Szczecinie w latach 90-tych. Na swoim koncie miał kilka występów na scenach w Polsce: Szczecin,Poznań, Toruń, Warszawa i w Niemczech. W roku 2019 zespół postanowił z powrotem wrócić do aktywności muzycznej lecz trochę w zmienionym składzie tym tym razem bez drugiej gitary lecz z instrumentem klawiszowym.
W swoim repertuarze muzycy mają swoje kompozycje z tekstami i muzyka Tomasza Kierejszy. Wykonują także obszerny materiał ze znanymi utworami Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej oraz zespołu Breakout. Oprócz tego grają znane i lubiane couvery takich wykonawców jak: BB King, Stevie Ray Voughan, John Mayall, Erica Claptona, Rory Gallaghera, Allman Brothers Band, Gary Moora, ZZ Top.
Zespół ma na swoim koncie już kilkanaście występów na większych i mniejszych scenach w Warszawie. Poznaniu, Szczecinie, Białymstoku, Stargardzie. W ubiegłym roku był gościem organizowanego koncertu pamięci Tadeusza Nalepy w ogrodach klasztoru nad Wigrami. W miesiącu czerwcu jest zaproszony na koncert jubileuszowy Młodych Talentów w Szczecinie który miał miejsce odbyć się pierwszy raz 50 lat temu.
Obecny skład zespołu to:
Jacek Woda Stachurski – muzyk, wirtuoz gry na harmonijce ustnej, który przez wiele lat współpracował z zespołem Tortilla Flat z Torunia. Wielokrotnie występował z Mirą Kubasińską i zespołem After Blues ze Szczecina. Był też gościem Suwaki Blues Festiwalu z grupą muzyczną Dreszcz (2014 r. i 2019 r.) a także, z duetem akustycznym Free Acoustic Band. Współpracował ze szczecińską grupą Free Blues Band, z którą wraz z Tadeuszem Nalepą zagrali wspólny koncert w 1995 roku.
Darek Kamiński – znany i ceniony perkusista, który grał z Tadeuszem Nalepą przez prawie 10 lat wraz z zespołem Free Blues Band. Zagrali razem m.in. ostatni koncert w życiu Nalepy, który odbył się w Tyńcu w Czechach. Darek Kamiński jest związany z takimi muzycznymi grupami jak After Blues i The Breakout. W Poznaniu w 1996 roku wystąpił wraz z gwiazdą bluesa Taj Mahalem. Na co dzień pracuje jako instruktor i pedagog w domach kultury, gdzie udziela lekcji gry na perkusji.
Krzysztof Szmatłoch – znany basista, współpracujący przez ponad 20 lat z formacja bluesową Free Blues Band, która była gościem wielu znanych festiwali muzycznych w Polsce m.in. w Jarocinie, Toruniu, Sopocie, oraz wielu innych festiwalach i przeglądach muzycznych. W Poznaniu w 1996 roku wystapił wraz z grupą bluesową Free blues Band z gwiazdą bluesa Taj Mahalem. Na co dzień Krzysztof Szmatłoch jest znanym i cenionym okulistą.
Tomasz Kierejsza – suwalski bluesman zafascynowany twórczością Tadeusza Nalepy, który miał szczęście zagrać z ojem polskiego bluesa. Inicjator corocznych suwalskich koncertów upamiętniających twórczości ojca polskiego bluesa. Założyciel bluesowej formacji Dreszcz, działającej prawie 18 lat, współpracuje na co dzień również z zespołem The Breakout. Wraz z zespołem Free Blues Band Poznaniu w 1996 roku wystąpił wraz z gwiazdą bluesa Taj Mahalem. Jest organizatorem rokrocznych koncertów pamięci ojca polskiego bluesa Tadeusza Nalepy w tym roku po raz XIV. W 2003 r. na był organizatorem i pomysłodawcą koncertu Blues nad Czarną Hańczą na którym gwiazdą był Tadeusz Nalepa, który zagrał po raz pierwszy w Suwałkach. Był też wielokrotnym gościem Suwaki Blues Festiwalu z grupą muzyczną Dreszcz (2014 r. i 2019 r.) a także, z duetem akustycznym Free Acoustic Band, z zespołem Piano blues Band w 2020r. oraz z zespołem The Breakout na ostaniej ubiegłorocznej edycji tego festiwalu.
Krzysztof Filipkowski – znany i ceniony pianista współpracujący z zespołami tj. Night Come, Dreszcz. Od dwóch lat współpracuje z zespołami The Breakout i South Side Blues.

Szczegóły

Data:
25 czerwca
Godzina:
20:00
Koszt:
zł30.00
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://biletyna.pl/koncert/South-Side-Blues-w-najwiekszych-przebojach-Breakout-i-Tadeusza-Nalepy

Miejsce wydarzenia

6-Ścian PUB Sześcian
ul. Warszawska 30
Białystok, 15-077
Telefon:
790 618 732